Został przyłapany na kradzieży indyków. Zginął podczas ucieczki

Redakcja
OSP Czerniejewo

W miniony czwartek w Kosmowie (woj. wielkopolskie) doszło do kradzieży indyków w jednym z gospodarstw. Złodziej został przyłapany na gorącym uczynku i rzucił się do ucieczki. Jego szarża samochodem po polach uprawnych zakończyła się tragicznie.

 

25 października jednostka OSP Czerniejowo o godzinie 20:55 została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie do wypadku samochodu osobowego w miejscowości Kosmowo. Ze zgłoszenia wynikało, iż samochód przygniótł mężczyznę. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że nie ma możliwości dojazdu samochodami pożarniczymi, ponieważ do wypadku doszło w polu uprawnym. Strażacy szybko pochwycili sprzęt potrzebny do wydobycia poszkodowanego (narzędzia hydrauliczne, sprzęt medyczny oraz oświetleniowy).

 

Po pokonaniu ok. 600 m okazało się, że samochód wydobyty został przy pomocy sprzętu rolniczego, a poszkodowany leżał w rowie gdzie wcześniej znajdowało się również auto. Na miejscu pojawili się policjanci oraz technik kryminalistyki. Jak się okazało, do wypadku doszło podczas ucieczki, gdy włamywacz został zauważony przez stróża obiektu hodowlano-rolnego. Uciekając polem kierujący wpadł autem do rowu. Prawdopodobnie w tym czasie wypadł on z auta i został przez nie przygnieciony. Niestety mężczyzna zginął na miejscu.

 

Źródło: OSP Czerniejewo