Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 października 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8503 EUR EUR - 4,2844 GBP GBP - 4,9671 DKK DKK - 0,5735
Archiwum
18.10.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 181,25 (+ 0,14%), kukurydza LIS19 - 165,75 (+ 0,45%), rzepak LIS19 - 377,75 (- 0,66%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.10.2019 12:21 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,50 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Bydło terroryzuje miasteczka i wsie

Cezary Wójcicki
bydlo terroryzuje mieszkancow
Źródło: pixabay.com

Mafijne bydło terroryzuje okoliczne miejscowości. Sytuacja jak z kryminału ma miejsce we Włoszech.

 

W Kalabrii, południowym regionie Włoch, możemy spotkać żyjące na wolności krowy i byki. Nazywane przez mieszkańców ‘świętymi krowami’ są przyczyną strat materialnych, ale także stwarzają zagrożenie na drodze. Sytuacja jest trudna, gdyż bydło należy do mafii - 'Ndranghety. Bydło jest nieoznakowane i niezarejestrowane w żadnym spisie. Dlatego ciężko jest oszacować dokładną liczbę zwierząt. W samym rejonie miasta Gioia Tauro stwierdzono obecność 1200 sztuk bydła.

 

Mafia celowo wypuszcza bydło na wolność dając w ten sposób ludziom do zrozumienia ‘kto tu rządzi’. Dodatkowo, nie ponosząc kosztów, czerpie zyski ze sprzedaży odchowanych sztuk. Miejscowe służby walczą z tym procederem od lat, niestety bezskutecznie. Media podają, że weterynarz próbujący opanować sytuację w 2005 roku został zamordowany.

 

Bydło jest ogromnym problemem w życiu codziennym mieszkańców. Zwierzęta niszczą ogrody, parki, sady, uprawy, nawet cmentarze. Jak już wspomnialiśmy są zagrożeniem na drodze. Niejednokrotnie doszło do wypadku spowodowanego przez mafijne bydło.

 

Od niedawna pojawiła się nadzieja dla mieszkańców. W miasteczku Cittanova utworzono komitet obywatelski ‘No bull’, który ma za zadanie zwalczać mafijne bydło. Sukcesem komitetu było powołanie specjalnej grupy zadaniowej. Grupa ta składa się z weterynarzy i przedstawicieli sił porządkowych. Ich celem jest usypianie wolno pasącego się bydła i umieszczanie ich w kontrolowanych oborach.

 

Źródło: nczas.com

Ogłoszenia rolnicze

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Jak zimno wpływa na krowy? Metaboliczna i produkcy

Jak niskie temperatury wpływają na fizjologię, metabolizm i

Krowy wyrażają ból mimiką pyska

Jedną z najważniejszych części zapewnienia zwierzętom dobros

Wzrasta pogłowie bydła w Polsce, ale spadają ceny

Według wstępnych danych pogłowie bydła w czerwcu 2019 r. lic