Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
29 stycznia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,8871 EUR EUR - 4,2766 GBP GBP - 5,0584 DKK DKK - 0,5723
Archiwum
29.01.2020 14:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,90 - 5,70 zł/kg, średnia: 5,26 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 28.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 194,50 (+ 013%), kukurydza MAR20 - 169,75 (- 0,29%), rzepak LUT20 - 404,50 (+ 0,25%) [euro/tona]

Bydło terroryzuje miasteczka i wsie

Cezary Wójcicki
bydlo terroryzuje mieszkancow
Źródło: pixabay.com

Mafijne bydło terroryzuje okoliczne miejscowości. Sytuacja jak z kryminału ma miejsce we Włoszech.

 

W Kalabrii, południowym regionie Włoch, możemy spotkać żyjące na wolności krowy i byki. Nazywane przez mieszkańców ‘świętymi krowami’ są przyczyną strat materialnych, ale także stwarzają zagrożenie na drodze. Sytuacja jest trudna, gdyż bydło należy do mafii - 'Ndranghety. Bydło jest nieoznakowane i niezarejestrowane w żadnym spisie. Dlatego ciężko jest oszacować dokładną liczbę zwierząt. W samym rejonie miasta Gioia Tauro stwierdzono obecność 1200 sztuk bydła.

 

Mafia celowo wypuszcza bydło na wolność dając w ten sposób ludziom do zrozumienia ‘kto tu rządzi’. Dodatkowo, nie ponosząc kosztów, czerpie zyski ze sprzedaży odchowanych sztuk. Miejscowe służby walczą z tym procederem od lat, niestety bezskutecznie. Media podają, że weterynarz próbujący opanować sytuację w 2005 roku został zamordowany.

 

Bydło jest ogromnym problemem w życiu codziennym mieszkańców. Zwierzęta niszczą ogrody, parki, sady, uprawy, nawet cmentarze. Jak już wspomnialiśmy są zagrożeniem na drodze. Niejednokrotnie doszło do wypadku spowodowanego przez mafijne bydło.

 

Od niedawna pojawiła się nadzieja dla mieszkańców. W miasteczku Cittanova utworzono komitet obywatelski ‘No bull’, który ma za zadanie zwalczać mafijne bydło. Sukcesem komitetu było powołanie specjalnej grupy zadaniowej. Grupa ta składa się z weterynarzy i przedstawicieli sił porządkowych. Ich celem jest usypianie wolno pasącego się bydła i umieszczanie ich w kontrolowanych oborach.

 

Źródło: nczas.com

Ogłoszenia rolnicze

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Niektórym mieszkańcom wsi przeszkadzają nawet krow

Spór o to, czy krowie dzwonki są uciążliwe dla mieszkańców w

Powstała lepsza szczepionka na gruźlicę bydła

Brytyjscy naukowcy opracowali nową szczepionkę, która może p

Ogromne ilości aflatoksyn w mleku z Indii

Indyjski Urząd ds. Bezpieczeństwa i Standardów Żywności (FSS