Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 lipca 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,7855 EUR EUR - 4,2592 GBP GBP - 4,7372 DKK DKK - 0,5705
Archiwum
19.07.2019 13:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10- 6,20 zł/kg, średnia: 5,55 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Pozostałe wieści rolnicze

Czy rolnicy ponownie wyjdą na ulice?

Paweł Hetnał

Jak stwierdza Michał Kołodziejczak, od roku w rolnictwie nie zmienia się nic. Nadal w polskich chlewniach popłoch sieje wirus ASF, fatalnie wygląda sytuacja na rynku wołowiny, a w najbliższym czasie kryzys ma dotknąć branżę mleczarską. Wg lidera partii Prawda, nadal istnieje problem sprzedaży importowanych warzyw pod polską flagą. Dlatego też działacz zapowiedział kolejne działania, które mają zamanifestować rosnące problemy polskiego rolnictwa.

Czytaj więcej...

Minister Ardanowski: Góry bez rolnictwa będą martwe

Redakcja

- Chcemy rozwijać rolnictwo w górach, bo bez niego góry staną się martwe i turystów tam nie będzie – powiedział podczas wczorajszej konferencji minister Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu rolnictwa zaznaczył, że atutem gór są nie tylko piękne widoki, lecz także agroturystyka oraz wysokiej jakości produkty wytwarzane z miejscowych surowców, jak na przykład oscypki czy bryndza. Dodał, iż szansą dla terenów górskich może być również reaktywowanie małych ubojni. 

Czytaj więcej...

Nowe funkcje IRZplus

Redakcja

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stale pracuje nad portalem IRZplus. Nowa, uruchomiona właśnie modyfikacja portalu pozwala m.in. w łatwiejszy sposób zgłaszać zwierzęta do rejestru.

Czytaj więcej...

Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. i KOWR wspólnie na rzecz budowy Rynku Hurtu Rolno Spożywczego „Jurajski Agro Fresh Park”

Redakcja

„Jurajski Agro Fresh Park” to inwestycja wpisująca się w politykę rządu w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych, w szczególności w zamysł utworzenia „Polskie Grupy Spożywczej.” Realizację inwestycji przeprowadzi Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A z siedzibą w Częstochowie. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa będzie wspierał przedsięwzięcie.

Czytaj więcej...

Co kryje się w karmie dla zwierząt?

Redakcja

Brak kurczaka w karmie dla psów „z kurczakiem” czy brak wołowiny w puszce „wołowina” dla kotów? To możliwe. Tak wynika z kontroli karmy dla zwierząt, którą przeprowadzili pracownicy Inspekcji Handlowej. Nieprawidłowości dotyczyły blisko 20 procent produktów.

Czytaj więcej...

Ratują krowy, by później wysłać je do rzeźni...

Redakcja

Często słyszymy o akcjach ratowania maltretowanych przez swoich właścicieli zwierząt. Przeróżne organizacje prozwierzęce angażują się w pomoc, a zwierzęta niejednokrotnie trafiają do nowych właścicieli, którzy jednak wcale nie okazują się lepsi od poprzednich i wydają zwierzęta na śmierć. Dlaczego tak się dzieje?

Czytaj więcej...

Susza rolnicza w Polsce

Redakcja

IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2477 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą.

Czytaj więcej...