Dodaj ogłoszenie
CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 lutego 2018, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,3911 EUR EUR - 4,1738 GBP GBP - 4,7365 DKK DKK - 0,5605
Archiwum
23.02.2018 13.30 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 5,70 zł/kg, średnia: 5,43 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ 22.02.2018 MATIF: pszenica kons. MAR18 - 161,75 (+ 0,31%), kukurydza MAR18 - 153,00 (+ 0,16%), rzepak MAJ18 - 353,50 (- 0,28%) [euro/tona]
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/cenyrolnicze/public_html/images/galerie/zalane_pola_na_mazowszu.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/zalane_pola_na_mazowszu

Zalane uprawy na Mazowszu. Ziemniaki zostają na zimę na polach, pszenica stoi w wodzie

Redakcja
pozostale wiesci rolnicze zalane pola na mazowszu

Moje ziemniaki zostają na zimę w polu  - napisał na portalu społecznościowym Marcin Ciurzyński - rolnik z Mazowsza. Na zdjęciach, które otrzymaliśmy widać, jak duży problem z nadmiarem wód opadowych jest w tym regionie kraju.

 

- Pierwszy okres, kiedy tak porządnie padło to czas przed żniwami, czyli początek lipca - przez kilka dni stała woda. Później już od połowy sierpnia zaczęło padać prawie codziennie i tak jest do tej pory. Było kilka dni bez deszczu, ale błoto i woda w redlinach nie pozwoliły na wykopanie ziemniaków. Zboża na szczęście udało się zebrać - napisał portalowi CenyRolnicze.pl Marcin Ciurzyński i dodał, że cześć zbóż została zalana podczas odwilży pod koniec lutego, więc trzeba było je przesiewać. 

 

M. Ciurzyński gospodaruje w gminie Kampinos. Na początku marca oprawy wyglądały jak jeden wielki staw przeciwpożarowy. Pod taflą wody rośliny nie miały możliwości przezimować i odbić na wiosnę. Najlepiej sytuację pokazują zdjęcia w galerii poniżej.

 

{gallery}zalane_pola_na_mazowszu{/gallery}

 

Jak wyglądało plonowanie w gospodarstwie M. Ciurzyńskiego? Ziemniaki, jak wspomnieliśmy, nie zostały wykopane i na wiosnę zostaną stalerzowane. - Plony pozostałych roślin można ocenić na średnie. Jęczmień jary z hektara dał niecałe 2,5 tony. Pszenżyto chyba najlepiej sypało w granicy - 7,5 tony z hektara, pszenica ozima - 4,5 tony z hektara, podobnie jara - napisał mazowiecki rolnik.

 

Opracowanie: Ewa Wójcik