Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
09 kwietnia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8208 EUR EUR - 4.5414 GBP GBP - 5.2393 DKK DKK - 0.6106
Archiwum
09.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 212,75 (+ 0,47%), kukurydza CZE21 - 217,00 (+ 0,81%), rzepak MAJ21 - 510,50 (- 0,44%) [euro/tona] +++ +++ +++ 09.04.2021 13:24 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,90 - 6,70 zł/kg, średnia: 6,25 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++

Kaczyński o „Piątce dla zwierząt”: Nie blokujmy bardzo potrzebnego procesu awansu kulturowego naszego narodu

Redakcja
WIR

- Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt to bez najmniejszej wątpliwości w niedługim czasie będziemy mieć różnego rodzaju dyrektywy europejskie, które tak i tak postawią problem w ten sposób, że albo się dostaje dopłaty, ale trzeba reguł przestrzegać, albo się ich nie dostaje – stwierdził niedawno prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zapytany o to czy „Piątka dla zwierząt” to temat zamknięty.

 

- Zadam pytanie dotyczące „Piątki dla zwierząt”. Czy to koniec tej historii? Czy to, że nie było akceptacji wewnątrz obozu, oznacza, że już się więcej ta sytuacja nie zdarzy? Część osób jest bardzo aktywna w tej sprawie. Nie wiem dlaczego są tak aktywni - słyszeliśmy w rozmowie Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego Gazety Polskiej, z wicepremierem Kaczyńskim.

 

- Sądzę, że jest to pewne lobby. Proszę pamiętać, że kiedyś ubój rytualny, bo to on jest w centrum tej sprawy, został zakazany. Ja w kampanii w 2015 r. raz się zetknąłem z tą sprawą. Raz jedna osoba w małej wsi gminnej na Podlasiu tą sprawę postawiła, a ja objechałem bardzo wiele miejsc. W trakcie wielu różnych wizyt, w czasie jarmarków wyborczych w kampanii 2019 r. też tej sprawy nie stawiano. Mamy tutaj do czynienia z bardzo skuteczną kampanią, która prowadzi do tego, że wielu, w szczególności rolników, uważa, że te zakazy - które maja być wprowadzone, czy miały być wprowadzone, bo w tej chwili ta sprawa nie stoi -  będą np. skutkowały tym, iż nie będzie można sobie zrobić na obiad rosołu z własnej kury. To oczywiście nieprawda, bzdura. Natomiast jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt, to bez najmniejszej wątpliwości w niedługim czasie będziemy mieć różnego rodzaju dyrektywy europejskie, które tak i tak postawią problem w ten sposób, że albo się dostaje dopłaty, ale trzeba reguł przestrzegać, albo się nie dostaje. Nie brońmy interesów pewnych, naprawdę niewielkich grup i nie blokujmy bardzo potrzebnego procesu awansu kulturowego naszego narodu. Bo stosunek do zwierząt to element kultury. Czym ona wyższa, tym stosunek ten jest bardziej humanitarny – wyjaśniał Jarosław Kaczyński.

 

Może zainteresuje Cię również:

Obrońcy praw zwierząt podstępem wchodzą do chlewni

Według doniesień niemieckich mediów, na wsiach pojawia się c

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przew

Dokręcanie śruby mleczarzom. „Za niedługo nie wyjd

Polska Izba Mleka podjęła inicjatywę wprowadzenia systemowyc