Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 marca 2021, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3.8665 EUR EUR - 4.5903 GBP GBP - 5.3478 DKK DKK - 0.6173
Archiwum
08.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 238,00 (+ 2,81%), kukurydza CZE21 - 221,25 (+ 0,00%), rzepak MAJ21 - 525,75 (+ 1,40%) [euro/tona] +++ +++ +++ 08.03.2021 12:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,86 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jarosław Kaczyński, jest manifestowana dzisiaj w działaniach Grzegorza Pudy

Redakcja

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od jesieni zajmuje się procederem niszczenia polskiego rolnictwa. Mimo, że tzw. "piątka dla zwierząt" została dzięki protestom rolniczym zatrzymana - to niestety działania wrogie wobec polskiego rolnictwa są przez Grzegorza Pudę kontynuowane. Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jarosław Kaczyński, jest manifestowana dzisiaj w działaniach Grzegorza Pudy - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Konfederacji, Robert Winnicki.

 

Posłowie Konfederacji Robert Winnicki oraz Michał Urbaniak przeprowadzili interwencję poselską w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ma to związek z działaniami Inspekcji Weterynaryjnej dotyczącymi podejrzeń występowania mutacji wirusa SARS CoV-2 wśród populacji norek amerykańskich. W konferencji wzięli udział przedstawiciele branży Szczepan Wójcik - Prezes Związku Polski Przemysł Futrzarski oraz Marek Miśko - dyrektor generalny tej organizacji.

 

Tuż przed kontrolą poselską odbyła się konferencja prasowa, na której posłowie Konfederacji zapowiedzieli, że w związku antyrolniczą działalnością ministerstwa, będą domagali się wyjaśnień i sprawdzali dokumenty ministerialne.

- Tak jak wspieraliśmy na jesieni rolników, tak i dzisiaj będziemy interweniowali bezpośrednio w ministerstwie, patrzyli na ręce i patrzyli co też Grzegorz Puda jeszcze knuje - dodał lider Konfederacji.


Szczepan Wójcik, Prezes Związku Polski Przemysł Futrzarski stwierdził, że jego branża jest nieustannie atakowana przez Ministra Rolnictwa. - Jest to osoba, która do tej pory była aktywistą antyhodowlanym. Lobbowała za zniszczeniem tej branży i w nagrodę "za piątkę dla zwierząt" pan Puda został ministrem rolnictwa. - przypominał Wójcik.

 

Według posła Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Michała Urbaniaka minister Puda bezprawnie zezwolił na bezprawne zabicie tysiąca norek w Kartuzach w województwie pomorskim.
-Tylko dlatego, że uznał, że to dobry sposób, by zlikwidować branżę futerkową w Polsce. - argumentował Urbaniak.

 

Po konferencji prasowej posłowie Robert Winnicki i Michał Urbaniak weszli do resortu rolnictwa. Przedstawili tam ponad 10 pytań dotyczących działań ministerstwa ws. rzekomej mutacji SARS CoV-2 przenoszonej przez norki amerykańskie.

 

Posłowie nie uzyskali odpowiedzi na zadane pytania. Zgodnie z ustawą minister Puda ma teraz 14 dni na ustosunkowanie się do wszystkich pytań. Podczas jednego z wywiadów zarzucił jednak politykom Konfederacji "cynizm". Jego zdaniem istnieje "groźba zakażenia od norek".

Może zainteresuje Cię również:

Standardy Komorowskiego. Ministerstwo proponuje kr

Krajowa Rada Izb Rolniczych otrzymała od ministerstwa rolnic

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Leśnictwo i łowiectwo pod nadzorem ministra Pudy?

- Samorząd rolniczy stoi na stanowisku, iż przejęcie kompete