Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 lutego 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7145 EUR EUR - 4.5176 GBP GBP - 5.2607 DKK DKK - 0.6075
Archiwum
24.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,25 (+ 1,87%), kukurydza MAR21 - 229,50 (- 0,11%), rzepak MAJ21 - 484,50 (+ 2,65%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.02.2021 13:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,40 zł/kg, średnia: 6,02 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Spurek zaprasza Pudę na wegański obiad. Minister: wolę krwiste steki i wątróbkę

Redakcja

- Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale wciąż na świecie żyją ludzie, którzy uważają, że Ziemia jest płaska, co nie oznacza, że cały dorobek cywilizacji należy odwrócić. Tak należy traktować wpisy poseł Spurek – mówił wczoraj na antenie TVP Info minister Grzegorz Puda, który komentował propozycje europosłanki dotyczące zakazu reklamy mięsa i nabiału.

 

Puda przypomniał też, że Spurek mówiła, że za nieetyczną uważa hodowlę bydła, „bo to jest gwałcenie krów”. – Koncepcje lewicowe eliminacji produktów zwierzęcych z diety człowieka są elementem ideologii, która na zachodzie staje się modna. Dlatego nie wolno tej szkodliwej ideologii ignorować i dbać o edukację na temat wsi, produkcji żywności, hodowli zwierząt – wskazał.

 

Był też pytany, czy odpowie na zaproszenie Spurek, która chce przyjąć go niedzielnym wegańskim obiadem.

 

 

Szczerze, ja uwielbiam wszystkie potrawy mięsne, krwiste steki, wątróbkę i wszystkie takiego typu potrawy. Jeżeli poseł mnie zaprasza, ja również mogę odwdzięczyć się zaproszeniem na pyszny gulasz z dodatkiem warzyw – odparł szef resortu rolnictwa.

 

- Panie ministrze Puda, homofobia, łamanie praworządności i praw kobiet to „dorobek cywilizacji”? A weganizm, prawa człowieka, troska o klimat - nie? Ja wierzę w cywilizację opartą na szacunku do ludzi, zwierząt i przyrody – skomentowała na Twitterze słowa ministra Sylwia Spurek. 

 

Może zainteresuje Cię również:

Zakaz reklamy mięsa? Mniejszość narzuca większości

- W mediach społecznościowych toczy się dyskusja na temat po

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od

Burza we Francji po wycofaniu mięsa ze szkolnej st

We francuskim Lyonie stołówki szkolne wycofały z jadłospisów