Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Uśpiona „piątka dla zwierząt”. Może wrócić w każdej chwili

Redakcja

Poseł Marek Suski był dzisiaj gościem redakcji Radia Plus. Jak stwierdził jeden z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości, powstaną zachęty dla hodowców bydła, które będą miały na celu ograniczenie uboju rytualnego. Jednocześnie parlamentarzysta przyznał, że zmodyfikowana, tzw. „piątka dla zwierząt” może w każdej chwili wrócić pod obrady Sejmu.

 

Marek Suski był pytany na antenie rozgłośni o wprowadzenie programu związanego z dobrostanem zwierząt, w którym wypłatę środków warunkuje się deklaracją ze strony hodowcy bydła mięsnego, że zwierzęta z jego gospodarstwa nie zostaną poddane ubojowi rytualnemu. – Chodzi o zachętę. Jeżeli budziło to takie kontrowersje, to nie zakazujemy, ale jednocześnie zachęcamy. Nie jest to rezygnacja z „piątki dla zwierząt”, ale jest to inna forma dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Nikomu niczego nie zamykamy, a jednocześnie tych którzy będą chcieli przejść na tą „dobrą stronę” będziemy zachęcali i promowali. (…) Z „piątki dla zwierząt” się nie wycofujemy, tylko ten jeden z zapisów był tak kontrowersyjny, który jest zmieniony nie na zasadzie zakazu, tylko na zasadzie zachęty do rezygnacji. (…) Piątka została wycofana i być może wróci w poprawionej wersji, tyle, że bez tego zakazu, który był tak kontrowersyjny. Jest pewna propozycja zadbania o dobrostan zwierząt, jednocześnie nie narażając ludzi, którzy nie chcą skorzystać z tych rozwiązań na jakieś restrykcje państwowe – stwierdził Suski.

 

Może zainteresuje Cię również:

Kaczyński o „Piątce dla zwierząt”: Nie blokujmy ba

- Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt to bez najmniejszej wąt

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przew

Czy polska wołowina podbije rynek chiński?

Według prezesa Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydł