Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Koronawirus na fermie norek na Pomorzu. Ciekawe kiedy zbadają świnie lub krowy?

Redakcja

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi został poinformowany 30 stycznia 2021r. w godzinach popołudniowych przez dyrektora Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach o potwierdzeniu pierwszego przypadku zakażenia SARS-CoV-2 u zwierząt futerkowych (norki) w Polsce. Co ciekawe, hodowcy nie przysługuje odszkodowanie!

 

Wirus został zdiagnozowany na fermie zlokalizowanej w woj. pomorskim na terenie powiatu kartuskiego.

 

Równolegle swoje działania rozpoczęła Inspekcja Weterynaryjna celem zabezpieczenia fermy i rozpoczęcia działań administracyjnych mających na celu likwidację zwierząt, które tym samym stały się niebezpiecznym rezerwuarem i wektorem SARS-CoV-2 dla ludzi. W ten sposób, celem zminimalizowania zagrożenia dla zdrowia i życia, wdrożono dyspozycje rozporządzeń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

  1. z dnia 15 grudnia 2020 w sprawie zwalczania zakażenia SARS-CoV-2 u norek,
  2. z dnia 02 grudnia 2020 w sprawie określenia choroby zakaźnej zwierząt podlegającej obowiązkowi zwalczania (SARS-CoV-2 u norek),

 

O zaistniałej sytuacji poinformowany został Prezes Rady Ministrów, Minister Zdrowia i odpowiedni poziom Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

W najbliższym czasie będą znane wyniki wysokospecjalistycznych badań materiału genetycznego SARS-CoV-2 stwierdzonego u norek. - Okazało się, że zwierzęta zachorowały na COVID i muszą być zabite. Nie wiadomo czy koronawirus w jakikolwiek sposób oddziałuje na norki i czy daje jakieś objawy, ale już teraz nakazano je zabić! Niestety żadnych pieniędzy nie przewidziano dla rolnika! Nieważne czy ktoś ma plantacje truskawek czy hodowle świń albo norek. Rolnik to rolnik, to jeden z nas! W takiej samej sytuacji w Dani rolnicy dostaną za stada zarodowe po 800 euro za każdą sztukę norki i przeznaczyli na to już teraz 11 miliardów złotych, by jak najszybciej odbudować hodowlę norek. U nas w rozporządzeniu nie przewidziano żadnych odszkodowań tylko uznaniowe tzw. nagrody! Szok! Uznaniowa nagroda, czyli według kaprysu lekarza powiatowego i wojewódzkiego. Będziemy tę sytuację nagłaśniać i pokazywać wam absurdy, które dotykają polską wieś! – komentuje tę sprawę Michał Kołodziejczak.

Lider Agro Unii pyta również kiedy zostaną zbadane świnie lub krowy. Działacz daje do zrozumienia, że jeśli nie udało się rządzącym zlikwidowac pewnych działów hodowli zwierząt tzw. piątka Kaczyńskiego, to być może urzędnicy chcą to zrobić za pomocą... koronawirusa.

 

 

COVID u zwierząt! Do wybicia całe stado norek!

Okazało się, że zwierzęta zachorowały na COVID i muszą być zabite. Nie wiadomo czy koronawirus w jakikolwiek sposób oddziaływuje na norki i czy daje jakieś objawy ale już teraz nakazano je zabić! Niestety żadnych pieniędzy nie przewidziano dla rolnika! Nie ważne czy ktoś ma plantacje truskawek czy hodowle świń albo norek. Rolnik to rolnik, to jeden z nas! W takiej samej sytuacji w Dani rolnicy dostaną za stada zarodowe po 800euro za każdą sztukę norki i przeznacyzli na to już teraz 11 miliardów zł by jak najszybciej odbudować hodowle norek. U nas w rozporządzenbiu nie przewidziano żadnych odszkodowań tylko uznaniowe tzw. nagrody! SZOK! uznaniowa nagroda czyli według kaprysu lekarza powiatowego i wojewódzkiego. Będziemy te sytuacje nagłaśniać i pokazywać wam absurdy, które dotykają polską wieś! pamiętajcie o wsparciu agrounii: www.agrounia.pl/donate

Opublikowany przez Agrounia Niedziela, 31 stycznia 2021

Może zainteresuje Cię również:

Czy rolnik rzeczywiście może pracować w gospodarst

Ze stron rządowych płyną uspokajające komunikaty, że nałożen

Producenci ziemniaków totalnie odcięci od rynków z

Producenci warzyw, zwłaszcza ziemniaków i cebuli, są zrozpac

Rolnik na kwarantannie jak trendowaty. Weterynarz

Pani Ewie z woj. świętokrzyskiego wyprosiła się maciora. Pro