Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rolnicy już nie dopłacają do interesu, bo nie mają z czego. Teraz już są licytacje i bankructwa

Redakcja
Agro Unia

- Miejsce wielu centrów logistycznych stanęło. Kilometrowe korki niech symbolizują ogromny zastój w rolnictwie i brak perspektywy. Premier udaje, że problemu nie ma. Nie chce się spotkać? Dobrze, my robimy swoje. Dziś będą to dwie godziny. Po świętach takie miejsca zostaną zablokowane w całym kraju – zapowiada Michał Kołodziejczak z Agro Unii, który wraz z innymi rolnikami zablokował rondo w Strykowe (woj. łódzkie) na węźle autostrad A1 i A2.

 

- Na rondo w Strykowie wyjechały traktory. To stąd tiry dowożą żywność do Biedronek, Lidlów, Kauflandów, które na co dzień wykorzystują polskich rolników.  To okres przedświąteczny, więc nie będziemy bardzo utrudniać życia. To ostrzeżenie – czytamy na facebook’owym profilu Agro Unii.

 

- To jest akcja ostrzegawcza. Domagamy się rozmów z premierem i rządem. Chcemy, żeby naszymi problemami zajęli się ludzie, którzy mają dobrą wolę, bo na tę chwilę my tej dobrej woli nie widzimy. Takie akcje będą powtarzane jeżeli nie będzie rozwiązanych problemów rolnictwa – mówi Michał Kołodziejczak.

 

- Producenci świń z tego regionu nie mają gdzie sprzedać tucznika, choć pod nosem mamy jeden z największych zakładów ubojowych w Polsce. Dzisiaj np. warzywa są nie do sprzedania. Jeżeli się to udaje, to ceny są poniżej kosztów produkcji – mówi Adrian, lokalny koordynator Agro Unii. - Teraz już nie dopłacamy do tego, bo już nie ma z czego. Są aukcje, licytacje i bankructwa – dodaje Kołodziejczak.

 

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy chcieli porozmawiać, a premier salwował si

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki miał uroczyście otworzyć

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Mały biznes na wsi na celowniku rządu?

- Jesteśmy pod KRUS i mówimy jasno: nie ma naszej zgody na d