Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Sny o potędze Agro Unii. Ruch rolniczy po raz pierwszy ujęty w sondażach wyborczych

Redakcja

Wiele wskazuje na to, że Agro Unia z organizacji rolniczej przepoczwarza się w partię polityczną. Pozostaje pytanie czy wejście do Sejmu nie będzie oznaczało początku końca tej organizacji, bowiem polityka szybko pozbawia jej uczestników pamięci o programie wyborczym i powoduje, że zamiast interesu społecznego ważniejszy jest interes partyjny. Czy i w tym przypadku zadziała ten mechanizm?

 

Wczoraj Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS opublikował sondaż, w którym niespodziewanie uwzględniono Agro Unię. Organizacja Michała Kołodziejczaka uzyskała poparcie na poziomie 2%.

 

- Nie zgłaszaliśmy chęci startu w wyborach i nikt nas nie pytał czy kiedykolwiek byśmy chcieli. Wykonujemy swoją pracę i to przynosi efekty. Teraz zaczną się nas bać, teraz zaczną próbować nas niszczyć, a my jak zwykle pokażemy swoją siłę. Robimy co w naszej mocy, by rządzący zwrócili uwagę na zwykłych ludzi, ludzi pracy. Wy to widzicie, ludzie to doceniają i chcą zmian. To my jesteśmy zmianą – czytamy na profilu Agro Unii. - Jesteśmy silni i będziemy wymagać. Chcemy, by politycy wywiązywali się z obietnic i służyli obywatelom. I tak będzie, nie poddamy się. Jak trzeba będzie to obecną "elitę" zmieciemy ze sceny politycznej. Agro Unia znalazła w zestawieniu z partiami politycznymi, które na swoją promocję mają miliony złotych, setki sztabowców, wygodne biura i opłacone limuzyny – wylicza Agro Unia.

 

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Mały biznes na wsi na celowniku rządu?

- Jesteśmy pod KRUS i mówimy jasno: nie ma naszej zgody na d

Michał Kołodziejczak: Polski rolnik nie będzie par

Dzisiaj przed ministerstwem rolnictwa odbyła się konferencja