Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Dlaczego prezes Kaczyński chce „Piątki dla zwierząt”? Ma traumę z dzieciństwa

Redakcja

W niedawnej wypowiedzi dla mediów Jan Krzysztof Ardanowski tłumaczył skąd u Jarosława Kaczyńskiego tak duża determinacja w dążeniu do zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Okazuje się, że pobudki jakimi kieruje się wicepremier sięgają wczesnego dzieciństwa. Wówczas to był świadkiem zabicia… kury na niedzielny rosół.

 

W niedawnej rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" Ardanowski został zapytany, czy polscy rolnicy mogą przestać się obawiać o wprowadzenie tej ustawy. - Nie jestem pewien, czy jest to sprawa miniona i nikt do niej nie będzie wracał. W czasie mojej ostatniej, długiej rozmowy z prezesem Kaczyńskim pobrzmiewało, że on jednak chce tę ustawę, w innej wersji, inaczej napisaną, ale z tymi samymi celami, dalej realizować – mówił Ardanowski.

 

Były minister rolnictwa był dopytywany, skąd u szefa partii rządzącej taka determinacja w sprawie wprowadzenia tej ustawy, która skąd inąd mocno obniżyła notowania PiS na wsi. - Prezes próbował mi to wyjaśnić w tej naszej bardzo długiej rozmowie. Mówił, że marzeniem jego życia jest, żeby pomóc zwierzętom. Ma jakieś wspomnienia traumatycznych przeżyć z dzieciństwa, kiedy był świadkiem, jak kura została zabita, zapewne na niedzielny rosół dla gości. To spowodowało traumę i on swoje przekonanie o szczególnej wrażliwości wobec zwierząt chce zrealizować – wyjaśnił poseł.

 

Może zainteresuje Cię również:

Przyjechali na interwencję do gospodarstwa. Ujawni

Policjanci z Krzeszowic (woj. małopolskie) przedstawili dwóm

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od

Zakaz uboju rytualnego na miękko. To może być pods

- Do mojego biura poselskiego dzwonią zaniepokojeni rolnicy