Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Martwa świnia, jaja i warzywa pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Redakcja
Agro Unia

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, działacze Agro Unii przeprowadzili akcję protestacyjną nieopodal domu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Na ulicy wylądowało świńskie truchło, warzywa i jaja. Rolnicy z tej organizacji domagają się rozmów z premierem i prezesem partii rządzącej.

 

 - Takie mamy podziękowanie dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie dba o polskich rolników - mówił lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Dodał, że rolnicy sprzedają jajka za 15 groszy, podczas gdy w sklepach potrafią kosztować nawet złotówkę. Podobnie jest z warzywami. - To żadne wyrzucanie żywności. Rolnicy i tak to wyrzucają, bo takie rzeczy się dzieją. Niestety. Nie mają, gdzie sprzedać tej kapusty – stwierdził szef Agro Unii. 

 

Działaczom Agro Unii nie udało się podjechać bezpośrednio pod posesję wicepremiera Kaczyńskiego, ponieważ powstrzymała ich policja. - Oczywiście prywatna ochrona za pieniądze podatników czuwa, bo pod jego wille nie dało się podjechać. Tyle policji, że ojoj...ale jak wyjrzy dobrze przez okno to zobaczy – napisał na Facebook’u Michał Kołodziejczak.

 

 

 
 

👨‍🌾Tak zaczęliśmy 13 grudnia👩‍🌾 Świńskie łby 🐷 Niesprzedana kapusta 🥗 Zmarnowane ziemniaki🥔 Rozbite jaja 🥚 ❌Dom Jarosława Kaczyńskiego oznaczony❗️‼️‼️‼️❗️✅ ⚫️Tak zaczął się w Warszawie 13 grudnia⚫️ 🔴 Tym, którzy nas nie szanują nie damy spać do południa 🔴 👉🏻Nie będziemy płakać nad własnym grobem‼️ ⛔️za 5 - tkę Kaczyńskiego, ⛔️za plucie rolnikom w twarz ⛔️ za niszczenie nas i naszych rodzin ❌zamknęli gastronomię -gdzie many sprzedać?! ❌odcięli od eksportu (‚skuteczna’polityka - embargo) ❌brak możliwości eksportu ziemniaków🥔🥔 ❌zmonopolizowali rynek wewnętrzny ❌pozwalają na wyzysk rolników ➡️Oszukują, nie dbają wiec mają za swoje⬅️ Nasze problemy będziemy pokazywać i niech nikt już nie mówi, że myśli, że jest dobrze! Kto nas wspiera ten wie, że warto! Www.AGROunia.pl/donate Prosimy też pomóc nam bronić odważnych ludzi, którzy wykonują takie akcje. https://zrzutka.pl/pp48ep

Opublikowany przez Agrounia Sobota, 12 grudnia 2020

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy chcieli porozmawiać, a premier salwował si

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki miał uroczyście otworzyć

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od