Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Agro Unia zapowiada przedświąteczny paraliż w całym kraju

Redakcja

- Przed świętami musi nastąpić duża mobilizacja. Polska musi drugi raz stanąć, ale nie na chwilę, nie na dwie godziny – mówił wczoraj Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii. Działacz skrytykował również izby rolnicze i inne organizacje, które rozpoczęły rozmowy z ministrem Grzegorzem Pudą.

 

- Domagamy się od jakiegoś czasu rozmów z premierem, z ludźmi, którzy rządzą w Polsce. Tymczasem zamiast rozmów otrzymuję telefony od posłów z całej Polski z pretensjami, że my ich obrażamy na manifestacjach. Straszą nas, że jak będziemy strajkować, to wrócą ci, którzy rządzili wcześniej i musimy ich wspierać. A co obóz Zjednoczonej Prawicy robi żeby nam pomóc? Ci politycy mocno odcięli się od ludzi – stwierdza Kołodziejczak.

 

- Przed świętami musi nastąpić duża mobilizacja. Polska musi drugi raz stanąć, ale nie na chwilę, nie na dwie godziny. Wybierzemy odpowiedni moment przed świętami. Polska będzie musiała stanąć na cały dzień. Wybierzemy kilka strategicznych punktów. To musi się wydarzyć, bo nikt nas nie traktuje poważnie i nikt nie chce rozwiązać naszych problemów. (…) Póki jesteśmy, póki jest nas dużo musimy walczyć o swoje i jeśli nie będzie poważnych rozmów z nami, to na święta nie zejdziemy z dróg. Inaczej nikt nas nie będzie szanował – wyjaśnia lider Agro Unii.

 

Wg Kołodziejczaka rozmowy z politykami są ważne i dlatego w najbliższy piątek weźmie udział w senackiej debacie o rolnictwie, choć nie spodziewa się spektakularnych efektów. Jednocześnie uważa, że żadna organizacja, żaden rolnik nie powinien rozmawiać i spotykać się z Grzegorzem Pudą. – Nie ma jedności i trzeba to powiedzieć wprost. Jeżeli związki i inne organizacje wyłamują się. Jest układ, że nikt nie idzie na rozmowy z tym człowiekiem, który jest wstawiony na fotel ministra, tylko jak coś to do premiera. Są jednak tacy, którzy pokątnie idą i zadają pytania. Co da wam zadawanie pytań ministrowi, który nic nie może? Ten człowiek nie jest tam po to, żeby robić nam dobrze. Trzeba zadziałać jeszcze mocniej niż dotychczas – apeluje do rolników Michał Kołodziejczak.

 

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy chcieli porozmawiać, a premier salwował si

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki miał uroczyście otworzyć

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Mały biznes na wsi na celowniku rządu?

- Jesteśmy pod KRUS i mówimy jasno: nie ma naszej zgody na d