kojs

kojs

CenyRolnicze
14 maja 2021, Piątek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7374 EUR EUR - 4.5316 GBP GBP - 5.2571 DKK DKK - 0.6094
Archiwum


14.05.2021 14:07 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,30-7,20 zł/kg, średnia: 6,65 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

13.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-216,00 (-4,21%), kukurydza CZE21-250,25 (-2,72%), rzepak SIE21-532,75 (-4,05%) [euro/t]

Dodaj komunikat

zm skiba

ph konrad

Czas Samoobrony minął. Agro Unia też pójdzie w zapomnienie, a PSL będzie trwał

Redakcja
Twitter Marka Sawickiego

Dzisiaj w studiu RMF FM redaktor Robert Mazurek gościł czołowego polityka PSL-u, Marka Sawickiego. Poseł stwierdził, że nie obawia się konkurencji ze strony Agro Unii, a jednocześnie wieszczy, że organizacja ta z czasem popadnie w zapomnienie rolników. Sawicki tłumaczy również dlaczego do drzwi władz PSL-u nie zapukał odchodzący z PiS-u poseł Lech Kołakowski. 

 

- Czy boicie się Agro Unii? Czy boicie się, że teraz na wieś wkracza ta organizacja z Michałem Kołodziejczakiem, odbierając wam resztkę wyborców? – pytał dzisiaj rano Robert Mazurek goszczącego w studiu rozgłośni Marka Sawickiego. - Na wieś co parę lat wkraczają różne ciekawe podmioty. Pamięta pan jak wkraczała Samoobrona i pan też wtedy mówił, że teraz to już po PSL-u. Dzisiaj już mało kto Samoobronę pamięta i zapewniam pana, że zapomnimy też o Agro Unii, a PSL będzie. Jesteśmy jednak gotowi wspierać i pomagać, bo obecna sytuacja na wsi jest rzeczywiście tragiczna. Od 2012 r. tak niskich cen w polskim rolnictwie nie było. Wszystkie produkty, które sprzedają polscy rolnicy są poniżej poziomu cen sprzed ośmiu lat – stwierdził Sawicki.

 

Redaktor Mazurek zauważył, że poseł Lech Kołakowski, odchodząc z PiS-u, nie zapukał do drzwi PSL-u, ale wybrał Agro Unię. – Prawdopodobnie jesteśmy za biedni jak dla posła Kołakowskiego. To jeden z najbogatszych rolników w Prawie i Sprawiedliwości, a myślę, że też w Polsce. Szuka równie bogatych jak on – wyjaśnił polityk. - A pan jest ubogim rolnikiem? – zapytał dziennikarz. - Ja jestem rolnikiem małorolnym, bo moje kilkunastohektarowe gospodarstwo przekazałem już 10 lat temu synowi. Ja pozostałem na tzw. resztówce dożywocia – wyjaśniał Sawicki. Mazurek zapytał czy syn jest potentatem. – Nie, syn pracuje poza gospodarstwem, a rolnictwo traktuje jako hobby. Na kilkunastohektarowym gospodarstwie nie da się utrzymać pięcioosobowej rodziny. To tradycyjne gospodarstwo wielopokoleniowe. Ojcowiznę syn dostał i dalej ją użytkuje, i powiedział, że będzie użytkował. Wnuk Antoś też ma zamiłowanie do rolnictwa – powiedział Marek Sawicki.

 

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu