Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rolnicy szykują się do strajku w Warszawie. Obornik pod ministerstwem

Redakcja

- Mam dużo telefonów i wiele głosów do mnie dociera, że trzeba robić strajki, że trzeba coś z tym zrobić. Będziemy działać, ale szczegółów nie możemy zdradzić – mówi Filip Pawlik z Agro Unii, rolnik z Wielkopolski. – Dzisiaj małe strajki i pojedyncze działania nie przyniosą efektów. Musimy być gotowi na działania z tzw. grubej rury – przekonuje Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii.

 

Kołodziejczak wraz z grupą regionalnych koordynatorów Agro Unii przeprowadzili naradę, której wiodącą tematyką była fatalna sytuacja na rynku trzody chlewnej, ale nie tylko. Źle jest też w gronie producentów warzyw. Na rynku dominują niskie ceny skupu, czego nie widać w cennikach na sklepowych półkach. Wielu rolników staje na skraju bankructwa, a poziom frustracji ciągle narasta.

 

- Nikt nie będzie się z nami liczył, jak będziemy się z nimi macać. Oni się z nami nie macają. Są osoby, które są w stanie wziąć odpowiedzialność na siebie. Mamy fatalną sytuację i nie będziemy tego pokazywać w poszczególnych, małych regionach – mówi Kołodziejczak i zapowiada, że dzisiaj zostanie zaprezentowana lista postulatów organizacji, tzw. piątka Agro Unii, która musi być jak najszybciej wprowadzona i przestrzegana przez tych, którzy rządzą. - A teraz musimy się zmobilizować. W partii sprawującej władzę mówi się, że rolnicy już do końca zimy nie wyjdą strajkować, bo już się zmęczyli. Pokażemy na co nas stać i nie będziemy tego robili w gminach i powiatach, tylko zrobimy to tam, gdzie oni się tego najbardziej obawiają, czyli w miejscu, gdzie oni rządzą, czyli w Warszawie. Tam musza być polscy rolnicy – przekonuje szef Agro Unii.

 

Nasz czas się kończy. Tylko od nas zależy jak długo jeszcze wytrzymamy. Organizujemy się do kolejnych działań. Nie będziemy oddawać miesięcy naszej pracy za darmo. Rządzący nie widza naszego problemu, opozycja tez ma nas w d*pie. Albo weźmiemy sprawy w swoje ręce ale zapomnijmy o rolnictwie w Polsce. Dziś ponosimy ogromne straty. Jest to spowodowane polityką rzadu i to rząd musi za to zapłacić. Jeśli chcesz dołączyć do działań napisz: strajk2020@gmail.com

Opublikowany przez Agrounia Niedziela, 29 listopada 2020

 

Dodajmy, iż w nocy z piątku na sobotę pod siedzibą ministerstwa rolnictwa doszło do kolejnej akcji działaczy Agro Unii. Pod budynkiem ministerstwa wylądował obornik i sztuczna świnia. Interweniowała policja.

Szybka akcja pod Ministerstwem Rolnictwa. Nie odpuścimy próżnym politykom! Mają nas gdzieś. Nie robią sobie nic z...

Opublikowany przez Agrounia Niedziela, 29 listopada 2020

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy chcieli porozmawiać, a premier salwował si

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki miał uroczyście otworzyć

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Mały biznes na wsi na celowniku rządu?

- Jesteśmy pod KRUS i mówimy jasno: nie ma naszej zgody na d