Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Władza znowu przedstawia rolnika jako zwyrodnialca

Redakcja
Twitter/Ryszard Terlecki

Ewentualny nowy projekt „piątki dla zwierząt” będzie zachowywał ideę pierwotnej wersji ustawy. - To znaczy będzie podtrzymana idea lepszego, zdrowszego i łagodniejszego podejścia do zwierząt. To była idea tego projektu. Są w niej jednak pewne wątpliwości i to dotyczy m.in. uboju rytualnego, który rolnicy traktują często nie jako sposób produkowania mięsa zgodny z pewnymi przepisami, tylko jako sposób na tańszy sposób zabijania zwierząt – wypalił niedawno na antenie Polskiego Radia Ryszard Terlecki – marszałek Sejmu i czołowy polityk PiS.

 

- Projekt jest teraz modyfikowany i zaraz jak wyjdzie z ministerstwa rolnictwa, to oczywiście państwo go poznacie. Ja jeszcze szczegółów rozmaitych nie znam. (…) Ubój rytualny to jeden z kluczowych elementów. Zobaczymy z którego można zrezygnować czy ewentualnie, który złagodzić, wydłużając np. okres karencji – mówił w radiowej Trójce marszałek Terlecki.

 

- Ja mam prośbę, żeby ktoś wytłumaczył panu marszałkowi na czym polega ubój religijny, gdzie jest prowadzony i przez kogo. Takie wypowiedzi nie dość, że są nieprawdziwe to wpisują się w fałszywą narracje organizacji pro zwierzęcych, które przedstawiają rolników jak zwyrodnialców – napisał w mediach społecznościowych Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

 

Może zainteresuje Cię również:

Kaczyński o „Piątce dla zwierząt”: Nie blokujmy ba

- Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt to bez najmniejszej wąt

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przew

Przyjechali na interwencję do gospodarstwa. Ujawni

Policjanci z Krzeszowic (woj. małopolskie) przedstawili dwóm