Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
02 marca 2021, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7765 EUR EUR - 4.5345 GBP GBP - 5.2367 DKK DKK - 0.6098
Archiwum
02.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 2,00%), kukurydza MAR21 - 228,00 (+ 0,22%), rzepak MAJ21 - 502,50 (+ 1,26%) [euro/tona] +++ +++ +++ 01.03.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,30 zł/kg, średnia: 5,93 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Premier obrzucony świńskimi wnętrznościami. Zgodził się na import szkodliwego mięsa z USA

Redakcja

W sierpniu br. Tajwańczycy zostali poinformowani, iż władze kraju od 1 stycznia 2021 r. zezwalają na import amerykańskiej wieprzowiny i wołowiny zawierającej raktopaminę, środek stymulujący wzrost zwierząt, który jest zakazany w Unii Europejskiej i Chinach. Ugrupowanie polityczne KMT stanowczo sprzeciwiło się tej decyzji, mając w pamięci głośne skandale związane z bezpieczeństwem żywności. Niedawno z tego powodu miały miejsce protesty uliczne, w których uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób, a wczoraj w parlamencie premier został obrzucony świńskimi wnętrznościami. Doszło też do regularnej bijatyki pomiędzy parlamentarzystami. 

 

Od czasu ostatniej sesji parlamentu, która odbyła się w połowie września, KMT protestowało przeciwko decyzji dotyczącej wieprzowiny, blokując premierowi Su Tseng-changowi dostęp do mównicy w parlamencie. Mając dość paraliżu, rządząca Partia Demokratyczno-Postępowa (DPP) zdecydowała, że ​utworzy wokół premiera kordon, który pozwoli mu zabrać głos. Gdy wchodził do środka wianuszka, członkowie KMT dmuchali w gwizdki, trzymając transparenty. Gdy Su zaczął mówić, członkowie KMT obrzucili go świńskimi wnętrznościami. Doszło też do rękoczynów. Premier wycofał się z mównicy, ale później ponownie próbował odpowiedzieć na pytania i po raz kolejny został zagłuszony.

 

Demokraci potępili protesty, pisząc w oświadczeniu, że rzucanie świńskimi wnętrznościami było obrzydliwe i wiązało się marnowaniem jedzenia. Partia rządząca wezwała do powrotu do racjonalnej debaty. KMT nadal twierdzi, że decyzja o imporcie wieprzowiny z USA została podjęta w pośpiechu i stanowi zagrożenie dla zdrowia konsumentów, czemu zaprzecza DPP. - Aby chronić zdrowie ludzi i bezpieczeństwo żywności, partia opozycyjna nie może nie stawić oporu – oświadczyła partia KMT po piątkowym proteście.

 

Może zainteresuje Cię również:

Konsumenci biorą sprawy w swoje ręce. Nie chcą jeś

Na Tajwanie udostępniono mapę internetową wskazującą certyfi

Tajwańczycy nie chcą w amerykańskiej wieprzowiny.

Rząd Tajwanu zniósł zakaz importu wieprzowiny i wołowiny ze

Stany Zjednoczone wysyłają coraz więcej wieprzowin

Amerykańscy eksporterzy wieprzowiny nadal zwiększają swoją o