Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Nowa piątka dla zwierząt jest opracowywana w zaciszu ministerialnych gabinetów

Redakcja

Jak poinformował przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa, Robert Telus, prace nad „piątką dla zwierząt” trwają. - Zręby nowej „piątki dla zwierząt” powstają w ministerstwie rolnictwa – powiedział na antenie RMF FM poseł PiS. Stwierdził również, że nie wiadomo, czy projekt będzie szedł drogą rządową czy poselską. Zresztą, w wypowiedzi posła na temat „piątki dla zwierząt” bardzo często pojawiają się słowa „nie wiem”, „nie wiadomo”…

 

- Konsultacje można prowadzić przez rząd, w komisji, można zrobić wysłuchanie publiczne. Takie projekty jak „piątka dla zwierząt” muszą być konsultowane. (…) W poprzedniej „piątce dla zwierząt” nie zorganizowałem w komisji wysłuchania publicznego i to był błąd. Czy przy tym projekcie je zorganizuję? Nie wiem – mówił dzisiaj Telus w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

 

Parlamentarzysta zakomunikował też, że nie wie, czy w nowej ustawie o ochronie zwierząt będzie zakaz hodowli na futra. - Nie wiem, ile pieniędzy trzeba by przeznaczyć na odszkodowania dla hodowców zwierząt na futra, gdyby branża miała zostać zamknięta – odparł zapytany o ewentualne odszkodowania dla hodowców zwierząt futerkowych.

 

Poseł pytany o zakaz uboju rytualnego dla drobiu i o to dlaczego zniknął z dotychczasowego projektu ustawy, odpowiedział, iż byłaby to wielka strata dla gospodarki. Dodał, że ubój rytualny drobiu nie różni się bardzo od „zwykłego” uboju. Poseł był pytany również o to czy przypadkiem to nie lobby krajowego potentata w produkcji drobiu nie zadecydowało o wyłączeniu tego rodzaju produkcji zwierzęcej z zakazu uboju religijnego. Telus oznajmił, że to minister Grzegorz Puda przekonywał premiera, żeby wyrzucić z ustawy przepis o zakazie uboju rytualnego drobiu. – To fejk news, że lobby drobiarskie stoi za wyrzuceniem z „piątki dla zwierząt” zakazu uboju rytualnego drobiu. To minister Grzegorz Puda przekonał premiera – przekonywał Robert Telus.

 

Może zainteresuje Cię również:

Kaczyński o „Piątce dla zwierząt”: Nie blokujmy ba

- Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt to bez najmniejszej wąt

Czy hodowla tysiąca świń jest wielkoprzemysłowa?

- Jeżeli zabronimy polskiej produkcji polskiemu rolnikowi, t

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przew