Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Strajk Kobiet chce do 2050 wyeliminować produkcję zwierzęcą. „Aborcja dla zwierząt z macicami”

Redakcja

- W zaciszu internetu pracuje zespół, powołany w ramach 13 grup roboczych Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet. Zespół ten ma wypracować rozwiązana w zakresie ochrony zwierząt. Taki niby był cel. Wśród pomysłów dobrych i słusznych jak kastracja, czipowanie, przejrzyste i jasne zasady hodowli zwierząt towarzyszących, certyfikacja organizacji hodowlanych czy prozwierzęcych, to jednak w dużej mierze pojawiły się plany, które kompromitują całkowicie tę inicjatywę – mówi Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. 

 

Abstrahując od humanizacji zwierząt, zrównaniu ich praw z prawami ludzi, leczenia ich ze środków z NFZ czy z dodatkowego ubezpieczenia lub podatku, to mówi się całkiem poważnie o siostrzeństwie międzygatunkowym w stylu Pani Spurek no i planuje się wsparcie aborcyjne dla zwierząt z macicami.

 

Są też cele jeszcze bardziej odjechane i szkodliwe. Do nich zaliczyć należy wprowadzenie zakazu wędkarstwa, zdelegalizowanie myślistwa, poprzez wprowadzenie restrykcyjnych ograniczeń w polowaniach, ścisłe limity połowowe, limity sprzedaży dziczyzny w restauracjach. Powinni zacząć się bać hodowcy gadów, płazów, pająków, żółwi i ptaków egzotycznych. Zakaz hodowli i rozmażania ma objąć również ich. 

 

Inne postulaty są jeszcze bardziej niebezpieczne, z punktu widzenia rolnictwa. Do 2050 roku należy: zakazać hodowli zwierząt rzeźnych, do 2030 zakazać uboju religijnego, zlikwidować fermy futerkowe , zakazać sprzedaży futer w Polsce i rozpocząć kampanię, żeby prawnie zakazać ich sprzedaż w UE. Do tego za cel postawiono sobie zwiększenie wymogów bytowania zwierząt hodowlanych, zakazanie hodowli przemysłowej, która w Polsce praktycznie nie występuje. Jednym z ważniejszych punktów jest wprowadzenia większej ilości kontroli w gospodarstwach rolnych przy obowiązkowym udziale organizacja prozwierzęcych, a także utworzenie Policji dla Zwierząt w Inspekcji Weterynaryjnej, która miałaby wyjść ze struktur Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Jeżeli do tego dodamy promowanie diety wege, dofinansowanie promocji w mediach produktów roślinnych z pieniędzy publicznych, to mamy program dążący do likwidacji znaczącej części rolnictwa w Polsce. Rolnictwa opartego w dużej mierze na produkcji zwierzęcej.

 

Czy to tylko bzdurne pomysły ? Nie, to elementy, które wpisują się w politykę zielonych, coraz bardziej rosnących w siłę i pieniądze międzynarodowych organizacji, takich jak GFI , czy EAT, które wywierają olbrzymie naciski i lobbing na ONZ czy WHO mi.in. w zakresie wyeliminowania hodowli bydła. W tym celu stworzyli planetarną dietę EAT Lancet, która opierać się ma główne na warzywach, roślinach strączkowych, orzechach a w minimalnym zakresie na mięsie i nabiale. Działania te mają, delikatnie mówiąc, słabą podbudowę naukową na co zwracają uwagę niektórzy, a są jedynie wizją doprowadzenia do świata bez mięsa.

 

Kto za tym stoi? Prym w tym zespole wiedzie fundacja VIVA, liderzy partii Zielonych wspierani przez niektórych posłów oraz część znanych organizacji prozwierzęcych. Chciałyby one monopolu w zakresie prowadzenia schronisk, większych uprawnień dla siebie, czy też dostępu do publicznych pieniędzy poprzez powołanie nowej inspekcji, niepodległej Ministerstwu Rolnictwa. Miałaby ona ściśle współpracować z nimi w celu kontroli, odbierania zwierząt , nakładania kar i mandatów na właścicieli. Aha zapomniałbym o nowym zawodzie: inspektor ds. Ochrony zwierząt. Niezły odjazd, prawda?

 

Te same organizacje jeszcze miesiąc temu wspierały Piątkę dla Zwierząt, mówiąc o bestialstwie rolników, czerpiąc wiedzę o uboju religijnym z YouTube, a dzisiaj widząc, że projekt ustawy trafił do zamrażarki znalazły inną drogę do realizacji swoich planów

 

Więc jak ktoś myślał, że 5 dla zwierząt przyniesie partii rządzącej profity w postaci przeciągnięcia na swoją stronę organizacji i nowego elektoratu to widać, że nic z tego.

 

Dlatego też powinien spalić na panewce pomysł powiązania rolników z inicjatywą Strajku Kobieta, bo okazuje się, że protest przeciwko złamaniu „ kompromisu aborcyjnego” ma też drugie dno. Dno polityczne i szkodliwe dla polskiego rolnictwa.

 

Autor: Jacek Zarzecki

Może zainteresuje Cię również:

Kaczyński o „Piątce dla zwierząt”: Nie blokujmy ba

- Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt to bez najmniejszej wąt

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przew

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od