Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 listopada 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7586 EUR EUR - 4.4742 GBP GBP - 5.0221 DKK DKK - 0.6012
Archiwum
26.11.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 211,50 (+ 0,24%), kukurydza STY21 - 194,50 (0,00%), rzepak LUT21 - 410,25 (- 0,61%) [euro/tona] +++ +++ +++ 25.11.2020 12:31 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 2,92 - 4,00 zł/kg, średnia: 3,26 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Chaotyczne ruchy w Agro Unii. Czy Kołodziejczak dał się wykiwać?

Redakcja

W ostatnich dniach Agro Unia dawała mocne wsparcie Lechowi Kołakowskiemu, który zapowiedział opuszczenie szeregów Prawa i Sprawiedliwości z powodu brnięcia partii w kolejne odsłony tzw. piątki dla zwierząt. Pochlebnie wypowiadał się też o Agro Unii. Poseł z Łomży wczoraj spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim i już nie mówi tak śmiało o utworzeniu prorolnego koła poselskiego, które miał zawiązać m.in. z Janem Krzysztofem Ardanowskim. Co na to Michał Kołodziejczak?

 

- Wszystko co dzieje się, a tym bardziej w polityce to procesy. One nie są łatwe i nie zaczynają się od błahych decyzji. Sami to widzicie. Jesteśmy świadkami tego co jeszcze kilka dni temu wydawało się niemożliwe. Wczoraj Lech Kołakowski powiedział jasno: nie będę dłużej w partii, która nie stoi po stronie rolników, która nie stoi po stronie zwykłych ludzi. Stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość przestało czuć ludzi i nie reprezentuje ich spraw (oczywiście nie ujmując tego co dobrego udało się zrobić do tej pory). Ma w tym 100% racji. Chciałoby się powiedzieć, że dziś nie ma alternatywy w potencjalnym wyborze. Ale trzeba jasno powiedzieć: dziś nie ma wyboru, dziś nie ma kogo wybrać. Polskich polityków wyrzuciło z zakrętu, na który wjechali – czytamy na facebook’owym profilu Agro Unii.

 

- PiS się sypie. Nerwowe ruchy wykonane wczoraj i dziś jasno to pokazują. Odwieszenie posłów wskazało, że PiS się boi i zdali sobie sprawę, że przesadzili. Przesadzili, ale nie zmądrzeli. Już nie zmądrzeją, drugiej szansy nie będzie. Nie każdy odwieszony wróci, my już wiemy.  Jesteście zawiedzeni, że tylko jeden poseł ma tak dużo odwagi? Pamiętajcie! Polityka to procesy! One zawsze zaczynają się od jednej osoby i od niej bardzo dużo zależy. Ktoś musi być pierwszy! Kołakowski jasno mówi, że nie wyobraża sobie pracy w parlamencie bez współpracy z Agro Unią czego nie mogą zaakceptować panie i panowie z PiS. Będziemy wspierać, pomagać każdemu z posłów, który okaże się naszym sprzymierzeńcem. Dziękujemy pierwszemu, czekamy na kolejnych – pisze Michał Kołodziejczak w mediach społecznościowych.

 

Co ciekawe powyższy post ukazał się na Facebook’u wczoraj, po czym… wyparował.

Wszystko co dzieje się, a tym bardziej w polityce to procesy. One nie są łatwe i nie zaczynają się od błachych decyzji....

Opublikowany przez Agrounia Czwartek, 19 listopada 2020
- Dlaczego posty znikają ze strony? Coś się stało od północy, że już nie ma publicznego wsparcia dla Kołakowskiego? Miało być koło, a tu zamiast ratunkowego okazało się betonowe... Chyba, że nadal przystajemy, że posłowie PiS odejdą, choć na dziś nie mają po co – napisał dzisiaj rano na Twitterze znany bloger Rolnik Nieprofesjonalny. Po chwili wpis Agro Unii został ponownie opublikowany.

 

Może zainteresuje Cię również:

Lech Kołakowski odchodzi z PiS-u. Poszło o piątkę

- Uprzejmie informuję, że z dniem 24 listopada 2020 r. zosta

Strajk Kobiet chce do 2050 wyeliminować produkcję

- W zaciszu internetu pracuje zespół, powołany w ramach 13 g

J.K. Ardanowski: Klucz do odzyskania zaufania rol

- Nie zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim w ocenie wpływu Je