kojs

kowalczyk

CenyRolnicze
07 maja 2021, Piątek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7861 EUR EUR - 4.5764 GBP GBP - 5.2720 DKK DKK - 0.6154
Archiwum


07.05.2021 12:53 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,60-7,30 zł/kg, średnia: 6,93 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni)

06.05.2021 MATIF: pszenica MAJ21-253,50 (+ 2,01%), kukurydza CZE21-258,25 (+2,89%), rzepak SIE21-540,50 (+3,49%) [euro/t

Dodaj komunikat

ph konrad

agrifirm

Chaotyczne ruchy w Agro Unii. Czy Kołodziejczak dał się wykiwać?

Redakcja

W ostatnich dniach Agro Unia dawała mocne wsparcie Lechowi Kołakowskiemu, który zapowiedział opuszczenie szeregów Prawa i Sprawiedliwości z powodu brnięcia partii w kolejne odsłony tzw. piątki dla zwierząt. Pochlebnie wypowiadał się też o Agro Unii. Poseł z Łomży wczoraj spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim i już nie mówi tak śmiało o utworzeniu prorolnego koła poselskiego, które miał zawiązać m.in. z Janem Krzysztofem Ardanowskim. Co na to Michał Kołodziejczak?

 

- Wszystko co dzieje się, a tym bardziej w polityce to procesy. One nie są łatwe i nie zaczynają się od błahych decyzji. Sami to widzicie. Jesteśmy świadkami tego co jeszcze kilka dni temu wydawało się niemożliwe. Wczoraj Lech Kołakowski powiedział jasno: nie będę dłużej w partii, która nie stoi po stronie rolników, która nie stoi po stronie zwykłych ludzi. Stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość przestało czuć ludzi i nie reprezentuje ich spraw (oczywiście nie ujmując tego co dobrego udało się zrobić do tej pory). Ma w tym 100% racji. Chciałoby się powiedzieć, że dziś nie ma alternatywy w potencjalnym wyborze. Ale trzeba jasno powiedzieć: dziś nie ma wyboru, dziś nie ma kogo wybrać. Polskich polityków wyrzuciło z zakrętu, na który wjechali – czytamy na facebook’owym profilu Agro Unii.

 

- PiS się sypie. Nerwowe ruchy wykonane wczoraj i dziś jasno to pokazują. Odwieszenie posłów wskazało, że PiS się boi i zdali sobie sprawę, że przesadzili. Przesadzili, ale nie zmądrzeli. Już nie zmądrzeją, drugiej szansy nie będzie. Nie każdy odwieszony wróci, my już wiemy.  Jesteście zawiedzeni, że tylko jeden poseł ma tak dużo odwagi? Pamiętajcie! Polityka to procesy! One zawsze zaczynają się od jednej osoby i od niej bardzo dużo zależy. Ktoś musi być pierwszy! Kołakowski jasno mówi, że nie wyobraża sobie pracy w parlamencie bez współpracy z Agro Unią czego nie mogą zaakceptować panie i panowie z PiS. Będziemy wspierać, pomagać każdemu z posłów, który okaże się naszym sprzymierzeńcem. Dziękujemy pierwszemu, czekamy na kolejnych – pisze Michał Kołodziejczak w mediach społecznościowych.

 

Co ciekawe powyższy post ukazał się na Facebook’u wczoraj, po czym… wyparował.

Wszystko co dzieje się, a tym bardziej w polityce to procesy. One nie są łatwe i nie zaczynają się od błachych decyzji....

Opublikowany przez Agrounia Czwartek, 19 listopada 2020
- Dlaczego posty znikają ze strony? Coś się stało od północy, że już nie ma publicznego wsparcia dla Kołakowskiego? Miało być koło, a tu zamiast ratunkowego okazało się betonowe... Chyba, że nadal przystajemy, że posłowie PiS odejdą, choć na dziś nie mają po co – napisał dzisiaj rano na Twitterze znany bloger Rolnik Nieprofesjonalny. Po chwili wpis Agro Unii został ponownie opublikowany.

 

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu