Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
14 kwietnia 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8065 EUR EUR - 4.5552 GBP GBP - 5.2513 DKK DKK - 0.6125
Archiwum
14.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 220,75 (+ 1,49%), kukurydza CZE21 - 221,00 (+ 1,26%), rzepak MAJ21 - 507,00 (+ 0,35%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Pokerowe zagrywki w partii rządzącej. Na stole piątka dla zwierząt i los rolników

Redakcja

Niekiedy szachowe, a ostatnio bardziej pokerowe posunięcia obserwujemy w Prawie i Sprawiedliwości wobec piątki dla zwierząt, która w dużej mierze wpłynie na kształt przyszłej produkcji zwierzęcej i rodzimego rolnictwa. Po zapowiedziach posła Lecha Kołakowskiego o opuszczeniu partii i utworzeniu własnego koła parlamentarnego z udziałem niektórych zawieszonych posłów PiS (właśnie z powodu "piątki"), zarząd partii przywrócił do łask 13 z 15 niepokornych posłów, którzy ośmielili się zagłosować przeciwko ustawie o ochronie zwierząt.

 

Dwóch pominiętych w procesie „odwieszania” posłów to wspomniany Kołakowski i były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. W gronie posłów, którym przywrócono prawa członka partii PiS, znaleźli się m.in. Teresa Hałas, Zbigniew Dolata czy Henryk Kowalczyk. Decyzja o „odmrożeniu” kilkunastu członków PiS jest reakcją szefostwa partii na widmo utraty większości sejmowej i powstania koła poselskiego złożonego z wykluczonych członków ugrupowania. Wg zapowiedzi Kołakowskiego, nowe koło ma składać się z posłów frakcji rządzącej, którym sprawy polskiego rolnictwa są bliskie. Nowe koło miałoby blisko współpracować z PiS-em popierając dobre ustawy m.in. dla polskiej wsi. Zdaniem Lecha Kołakowskiego, jako członek PiS już nie jest w stanie stać na straży postulatów z jakimi szedł do wyborów parlamentarnych, ale łatwiej będzie mu o nie walczyć jako reprezentant podmiotu zewnętrznego.

Może zainteresuje Cię również:

Kaczyński o „Piątce dla zwierząt”: Nie blokujmy ba

- Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt to bez najmniejszej wąt

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przew

Ardanowski o Zielonym Ładzie: Europa nie wyżywi sw

- Zielony Ład to jest pewna ideologiczna tendencja, która wy