Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7255 EUR EUR - 4.5354 GBP GBP - 5.0920 DKK DKK - 0.6096
Archiwum
22.01.2021 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,60 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 21.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 232,50 (- 0,64%), kukurydza MAR21 - 213,75 (+ 0,12%), rzepak LUT21 - 433,75 (+ 1,46%) [euro/tona] +++ +++ +++

Pokerowe zagrywki w partii rządzącej. Na stole piątka dla zwierząt i los rolników

Redakcja

Niekiedy szachowe, a ostatnio bardziej pokerowe posunięcia obserwujemy w Prawie i Sprawiedliwości wobec piątki dla zwierząt, która w dużej mierze wpłynie na kształt przyszłej produkcji zwierzęcej i rodzimego rolnictwa. Po zapowiedziach posła Lecha Kołakowskiego o opuszczeniu partii i utworzeniu własnego koła parlamentarnego z udziałem niektórych zawieszonych posłów PiS (właśnie z powodu "piątki"), zarząd partii przywrócił do łask 13 z 15 niepokornych posłów, którzy ośmielili się zagłosować przeciwko ustawie o ochronie zwierząt.

 

Dwóch pominiętych w procesie „odwieszania” posłów to wspomniany Kołakowski i były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. W gronie posłów, którym przywrócono prawa członka partii PiS, znaleźli się m.in. Teresa Hałas, Zbigniew Dolata czy Henryk Kowalczyk. Decyzja o „odmrożeniu” kilkunastu członków PiS jest reakcją szefostwa partii na widmo utraty większości sejmowej i powstania koła poselskiego złożonego z wykluczonych członków ugrupowania. Wg zapowiedzi Kołakowskiego, nowe koło ma składać się z posłów frakcji rządzącej, którym sprawy polskiego rolnictwa są bliskie. Nowe koło miałoby blisko współpracować z PiS-em popierając dobre ustawy m.in. dla polskiej wsi. Zdaniem Lecha Kołakowskiego, jako członek PiS już nie jest w stanie stać na straży postulatów z jakimi szedł do wyborów parlamentarnych, ale łatwiej będzie mu o nie walczyć jako reprezentant podmiotu zewnętrznego.

Może zainteresuje Cię również:

Polska wołowina ma ogromny potencjał. Do sukcesu p

- Polak zjada 4 kg wołowiny rocznie -  trzy razy mniej

Czy Chińczycy pokrzyżują plany związane z „piątką

Tytuł tej publikacji brzmi nieco absurdalnie, ale pośrednio

J.K. Ardanowski: Trudno sobie wyobrazić, że ktoś m

- Nie jest tak, że ministrem rolnictwa musi być rolnik. Wiel