Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Piątka dla zwierząt idzie w odstawkę, ale będą „inne rozwiązania legislacyjne”

Redakcja

Dzisiaj na antenie Radia Wrocław Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, przekonywał, że projekt ustawy nazywany „piątką dla zwierząt” nie będzie dalej procedowany. Wg niego, ministerstwie rolnictwa trwają prace nad innymi rozwiązaniami legislacyjnymi, które mają zapewnić ochronę zwierząt. Dworczyk odniósł się również do słów Lecha Kołakowskiego, który zapowiedział opuszczenie szeregów Prawa i Sprawiedliwości.

 

- W tej chwili ten projekt piątki dla zwierząt nie będzie dalej procedowany. Trwają prace, analizy – wg mojej wiedzy – w ministerstwie rolnictwa na temat innych rozwiązań legislacyjnych, które zapewniłyby ochronę dla zwierząt – mówił w Radiu Wrocław szef Kancelarii Premiera minister Michał Dworczyk.

 

Dworczyk odniósł się również do dzisiejszej wypowiedzi posła Lecha Kołakowskiego, który właśnie z powodu prac nad piątką dla zwierząt, zapowiedział odejście z partii i założenie własnego koła parlamentarnego. - Różne rzeczy politycy wypowiadają w emocjach. Mam nadzieję, że ta wypowiedź Lecha Kołakowskiego właśnie miała taki charakter emocjonalny. Dzisiaj Polsce potrzebna jest stabilizacja, zgoda. W związku z tym Zjednoczona Prawica powinna zadbać o to, żeby taką stabilizację i pewien spokój, również legislacyjny, jeśli chodzi o parlament, zapewnić. Wielokrotnie rozwiązywaliśmy w ramach ZP różnego rodzaju napięcia czy nieporozumienia, co jest zresztą zrozumiałe, bo jesteśmy szeroką centro-prawicową formacją. Mam nadzieję, że tym razem również tak będzie, że te różne nieporozumienia czy napięcia uda się rozwiązać. To jest potrzebne dzisiaj przede wszystkim z punktu widzenia Polski, żebyś skupić wszystkie siły i środki na walce z Covidem” – mówił szef Kancelarii Premiera.

 

 

Źródło: Radio Wrocław/300polityka.pl 

Może zainteresuje Cię również:

Kaczyński o „Piątce dla zwierząt”: Nie blokujmy ba

- Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt to bez najmniejszej wąt

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przew

Przyjechali na interwencję do gospodarstwa. Ujawni

Policjanci z Krzeszowic (woj. małopolskie) przedstawili dwóm