Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Titanic tonie, ale muzyka gra. Rolnicy są wściekli i zapowiadają kolejne protesty

Redakcja

- W Polsce upada cała produkcja, ale do tego wszystkiego ma grać muzyka, a ludzie mają tańczyć! Rolnicy w nadchodzącym tygodniu będą sprzedawać drób poniżej 2zł/kg a świnie poniżej 3 zł/kg! Pod jednym warunkiem: jeśli w ogóle ktoś kupi! Upadną gospodarstwa, nie będzie jedzenia, ale obrona produkcji żywności nie jest w interesie rządzących – uważa Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii. Jednocześnie zapowiada, że jeszcze w tym tygodniu rolnicy mogą wrócić do protestów drogowych.

 

Szef Agro Unii w nagraniu opublikowanym na Facebook’u, przypomniał, że rolnicy niejednokrotnie wnosili o stworzenie systemu ubezpieczeń na wypadek klęsk żywiołowych. – Jak nas dotykały jakieś kataklizmy, to nam mówili, weź zmień branże, zmieńcie profil produkcji, róbcie coś innego. Dzisiaj my rolnicy moglibyśmy każdemu, z pełną odpowiedzialnością i bezczelnością powiedzieć, że jeżeli nie potraficie wygrać z naturą, to zmieńcie branżę. Róbcie co innego i porzućcie to na co pracowaliście przez kilkanaście lat. Idź i rób co innego, bo nam mówiłeś tak samo. Dzisiaj gdy z naturą przegrywają inni, chcą zapomogi i jałmużny. Tylko my tego nigdy nie chcieliśmy i nie prosiliśmy. Prosiliśmy o jasne zasady i umiejętność przewidywania, bo kiedyś zawsze kogoś dotknie jakaś klęska. I tak się stało. Teraz prawie każdy dostaje pieniądze, tylko nie rolnicy. Nam się przecież nie należy – mówi zbulwersowany Kołodziejczak.

 

Lider organizacji zapowiada jednocześnie, że być może jeszcze w tym tygodniu rolnicy ponownie będą protestować.

 

Przypomnijmy, iż w ramach pomocy rządowej 2064 podmioty otrzymają pomoc finansową w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, którego budżet wynosi 400 mln zł. Środki z FWK zostaną wykorzystane między innymi na zapewnienie ciągłości działalności artystycznej i utrzymanie miejsc pracy. Więcej o wsparciu rządu dla branży rozrywkowej przeczytasz tutaj – kliknij.

 

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy chcieli porozmawiać, a premier salwował si

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki miał uroczyście otworzyć

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Mały biznes na wsi na celowniku rządu?

- Jesteśmy pod KRUS i mówimy jasno: nie ma naszej zgody na d