Byli ministrowie rolnictwa okładają się cepami. Ardanowski nie chce, by Puda skończył jak Jurgiel

Redakcja

Na krajowym podwórku polityki rolnej jest dosyć kolorowo. Rolnicy atakują obecnego ministra rolnictwa Grzegorza Pudę za piątkę dla zwierząt, były minister Krzysztof Jurgiel przeprowadza ofensywę na swojego następcę, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, wyliczając mu długa listę błędów, zaś Ardanowski życzy Pudzie, by nie skończył jak Jurgiel, który swoją służbę w ministerstwie zakończył „odrzucony przez rolników i obśmiany przez media”.

 

- Pan Krzysztof Jurgiel raczył był opublikować „List otwarty” (kliknij) do nowego Ministra Rolnictwa Pana Grzegorza Pudy, w którym z jednej strony chwali się, jak wiele znakomitych rozwiązań w rolnictwie wprowadził w czasie pełnienia przez siebie funkcji ministra, z drugiej zaś strony poucza młodego ministra, co ma on robić w czasie swojego urzędowania. Generalnie minister ma robić analizy, raporty, monitorować i aktualizować dokumenty z czasów Min. Jurgiela. Czyli nie powinien podejmować w tym trudnym czasie decyzji ratujących rolnictwo, reagować na sytuację rynkową, walczyć ze skutkami COVID-19, poprawiać pozycję rolników w łańcuchu żywnościowym itd., co wydaje się oczywistym i koniecznym obowiązkiem każdego, kto byłby obecnie ministrem, ale poprawiać strategie i programy oraz korzystać z pomocy Pana Jurgiela.  Mógłbym powiedzieć, że wsparcie nowego ministra przez Pana Krzysztofa Jurgiela to „pocałunek śmierci”, bo chociaż nie zgadzam się z Grzegorzem Pudą w sprawie ustawy o zwierzętach, to nie traktuję Go jako wroga i życzę Mu dobrze, oraz nie chciałbym, by skończył jak Minister Jurgiel, odrzucony przez rolników, obśmiany przez media, odwołany ze względu na spadające poparcie dla PiS na wsi – napisał na Facebook’u Jan Krzysztof Ardanowski.

 

W swoim wystąpieniu Ardanowski odnosi się do zarzutów swojego poprzednika, wyjaśniając meandry tych kontrowersyjnych decyzji, jak choćby zarządzenie skupu jabłek przez firmę Eskimos.

 

Pełną treść riposty ze strony Jana Krzysztofa Ardanowskiego prezentujemy poniżej:

 

Uwagi do „Listu otwartego” Pana Ministra Krzysztofa Jurgiela Koleżanki i Koledzy Rolnicy, jak wiecie, staram się nie...

Opublikowany przez Jana Krzysztof Ardanowskiego Wtorek, 10 listopada 2020