Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
25 lutego 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.6943 EUR EUR - 4.5143 GBP GBP - 5.2367 DKK DKK - 0.6071
Archiwum
25.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,75 (+ 0,20%), kukurydza MAR21 - 229,25 (- 0,11%), rzepak MAJ21 - 488,25 (+ 0,77%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.02.2021 13:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,40 zł/kg, średnia: 6,02 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Politycy PiS wysyłają sprzeczne sygnały ws. nowej piątki dla zwierząt

Redakcja

Informacje dotyczące tzw. nowej piątki dla zwierząt codziennie przynoszą zwrot. Minister rolnictwa zapowiadał jeszcze w poniedziałek pisanie ustawy na nowo, choć z niewielkimi zmianami wobec wersji, która wyszła niedawno z Senatu. Wczoraj natomiast jeden z posłów frakcji rządzącej stwierdził, że ustawa będzie procedowana, ale np. wykluczy zakaz uboju rytualnego i nie uwzględni ponadnormatywnych uprawnień organizacji prozwięrzęcych. Grzegorz Puda stwierdza jednak, że nic mu nie wiadomo o rozwiązaniach zapowiadanych przez kolegę partyjnego.

 

- Nie mam wiedzy, aby zapisy ustawy, słusznie krytykowane przez rolników, były dalej forsowane. Chodzi o zakaz uboju religijnego oraz umożliwienie różnego rodzaju stowarzyszeniom czy fundacjom wejście na teren prywatnych posesji i zabieranie zwierząt – przekazał portalowi Interia Zbigniew Dolata, poseł Prawa i Sprawiedliwości, dodając, że nie planuje się zakazu uboju rytualnego również w przypadku bydła. - Wypowiedź ministra Pudy o tym, że zakaz uboju rytualnego może być korzystny dla rolników faktycznie uznałbym za niefortunną – dodał Dolata.

 

- W nowym projekcie "piątki" przy którym i ja pomagam, zapis o uboju rytualnym funkcjonuje. Jak będzie brzmiał ostatecznie, należy zapytać posłów będących inicjatorami nowej "piątki dla zwierząt". Pamiętajmy, że to projekt parlamentarzystów, a nie ministerstwa - powiedział Interii Grzegorz Puda komentując słowa Dolaty.

 

 

Czytaj więcej na Interii – kliknij.

Może zainteresuje Cię również:

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od

Spurek zaprasza Pudę na wegański obiad. Minister:

- Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale wciąż na świecie żyją l

Finansowe zabójstwo dla małych gospodarstw? Grzego

- Rolnik, który nie koniecznie zarabia wiele na swojej ziemi