Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Strajk Kobiet zajmie się „Piątką dla zwierząt”? Co na to Kobiety Wiejskie?

Redakcja

- W związku z medialną informacją, że jednym z obszarów, którymi ma zająć się Rada Konsultacyjna powołana przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet, są prawa zwierząt, apeluję aby w procesie tym nie niszczyć miejsc pracy. My Kobiety Wiejskie, identyfikując się z innymi polskimi kobietami,  poparłyśmy Strajk Kobiet uczestnicząc w marszach i w zdecydowany sposób opowiedziałyśmy się po stronie praw człowieka wydając „Oświadczenie przeciwko przemocy i piekłu kobiet”. Dlatego też stanowczo sprzeciwiamy się dalszemu skłócaniu społeczeństwa i dzieleniu polskich kobiet na te ze wsi i z miasta – czytamy w oświadczeniu Rady ds. Kobiet i Rodzin Wiejskich działającej przy Dolnośląskiej Izbie Rolniczej.

 

- Polskie Kobiety Wiejskie chcą żyć w wolnym, demokratycznym kraju, gdzie szanuje się prawa i wybory obywateli. Wszystkie chcemy pracować, by żyć godnie i bez lęku o przyszłość naszych rodzin. Dlatego oczekujemy, że działania jakie podejmie Rada Konsultacyjna skupia się na obronie praw wszystkich obywatelek i obywateli naszego kraju. Nie zgadzamy się aby propagowano fałszywy obraz polskiej wsi i rolników, by deprecjonowano naszą pracę i narzucano nam wolę wąskich grup interesów. Procedowana ustawa, tzw. „Piątka dla zwierząt” wzbudziła tak wielki opór i bunt środowisk wiejskich, m.in. dlatego, że chciano ją nam narzucić siłą, bez jakiejkolwiek próby poznania prawdy i naszych argumentów. Ustawa ta chciała nas – Kobiety Wiejskie, pozbawić miejsc pracy, a nasze rodziny skazać na biedę. Wnosimy o konsultacje z ekspertami, środowiskami naukowców i przedstawicielami rolników-hodowców, którzy najlepiej znają powyższe zagadnienia. Nie zgadzamy się z zakazem uboju religijnego, który spowoduje likwidację wielu gospodarstw rodzinnych i małych hodowli bydła na obszarach górskich i podgórskich. Polscy rolnicy zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe całego społeczeństwa, tak istotne w obecnych czasach. Czy zapomnieliśmy o tym w tym sporze? Popieramy ochronę zwierząt m.in. poprzez czipowanie psów i rejestrację zwierząt oraz zapewnienie im godziwych warunków. Rada ds. Kobiet i Rodzin Wiejskich przy Dolnośląskiej Izbie Rolniczej oczekuje, że Rada Konsultacyjna przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet stanie po naszej stronie, po stronie Kobiet Wiejskich i nie dopuści, by jakiekolwiek prawo zgotowało nam piekło – napisała Bożena Kończak – przewodnicząca Rady.

 

Może zainteresuje Cię również:

Kaczyński o „Piątce dla zwierząt”: Nie blokujmy ba

- Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt to bez najmniejszej wąt

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przew

Czy polska wołowina podbije rynek chiński?

Według prezesa Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydł