Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 lutego 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7145 EUR EUR - 4.5176 GBP GBP - 5.2607 DKK DKK - 0.6075
Archiwum
24.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,25 (+ 1,87%), kukurydza MAR21 - 229,50 (- 0,11%), rzepak MAJ21 - 484,50 (+ 2,65%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.02.2021 13:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,40 zł/kg, średnia: 6,02 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Grzegorz Puda: Unia zabrania uboju rytualnego bez ogłuszania

Redakcja

Dzisiaj rano w radiowej Jedynce minister rolnictwa Grzegorz Puda mówił m.in. o kolejnym podejściu do podjęcia ustawy o ochronie zwierząt. Jak zapowiedział, nowa wersja projektu jest trakcie przygotowywań. Potwierdził, iż będzie to projekt poselski. - Ustawa dotyczyła ochrony zwierząt i połączymy ją z ustawą o Inspekcji ochrony zwierząt. Będzie to szeroka ustawa zapewniająca dobrostan zwierząt – mówi enigmatycznie szef resortu rolnictwa.

 

Jak mówił Puda podczas audycji w programie „Sygnały dnia”, Unia Europejska swoim prawem zabrania stosowania uboju rytualnego bez ogłuszania i autorzy kolejnego projektu „chcą dostosować się do tego, w jaki sposób należy to wykonywać”.

 

Nawiązując do tzw. „Piątki dla zwierząt”, minister stwierdził, iż wiele z poprawek, które zostały złożone w Sejmie i Senacie, to były poprawki, które co do zasady były zgodne z zapisami ustawy którą wcześniej sygnował swoim podpisem m.in. Puda. - W zasadzie można by je przyjąć, ale często zdarzało się, że nie spełniały wymogów legislacyjnych – wyjaśniał polityk.

 

Puda odniósł się także do „interwencyjnego skupu chryzantem”, który został zarządzony po zamknięciu cmentarzy podczas Święta Zmarłych. - Cena 20 zł za doniczkę i 3 zł za kwiaty cięte to naprawdę dobra cena, warto zwrócić uwagę, że my poruszamy się w cenach detalicznych, a ci którzy się zajmują się kwiatami operują cenami hurtowymi. (…) Do dzisiaj można składać wnioski i dzisiaj będziemy wiedzieli ile osób i kontrahentów je złożyło. Mam dane z wczoraj z 16 i wynika z nich potencjalna kwota 32 mln zł, a rząd na ten cel przeznaczył minimum 180 mln – poinformował minister.

 

Szef resortu rolnictwa był pytany również o doniesienia z Danii, gdzie tamtejszy rząd zalecił wybicie kilkunastu milionów norek po wykryciu mutacji koronawirusa. - Życie i zdrowie człowieka jest zawsze dużo ważniejsze niż życie i zdrowie zwierząt, rozumiem to podejście, Dania podejmuje słuszną decyzję – powiedział Grzegorz Puda.

 

Może zainteresuje Cię również:

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od

Spurek zaprasza Pudę na wegański obiad. Minister:

- Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale wciąż na świecie żyją l

Finansowe zabójstwo dla małych gospodarstw? Grzego

- Rolnik, który nie koniecznie zarabia wiele na swojej ziemi