Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
21.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 231,50 (+ 3,81%), kukurydza CZE21 - 229,00 (+ 1,33%), rzepak MAJ21 - 561,75 (+ 2,60%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Fundacja Viva naciska na polityków ws. piątki dla zwierząt

Redakcja

Pod Sejmem i na Nowogrodzkiej rozbłysły hasła przypominające posłom o złożonych obietnicach. Chodzi o ustawę o ochronie zwierząt, tzw. „piątkę”, która trafiła do sejmowej zamrażarki. Na przygotowanych przez Fundację Viva hologramach można zobaczyć m.in. Jarosława Kaczyńskiego z norką i zdjęcie lisa z fermy futrzarskiej.

 

- We wrześniu zrobiło się głośno o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Projekt Prawa i Sprawiedliwości szybko przeszedł przez Sejm, przegłosowany ponad politycznymi podziałami. Trafił do Senatu, który nie odrzucił go w całości, ale zaproponował liczne zmiany i… właściwie tyle. Miał być procedowany 27 października w sejmie ponownie, ale w ostatniej chwili – bez żadnego wyjaśnienia – został zdjęty z porządku obrad  – czytamy w komunikacie Fundacji Viva.

 

- Każdy rok opóźnienia we wprowadzeniu ustawy to kilkanaście milionów zwierząt hodowanych i zabijanych w wyjątkowo okrutny sposób. Apelujemy do polityków o jak najszybszy powrót do prac nad nowelizacją –  mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva! - Badania wskazują, że postulaty z projektu są popierane przez 70% polskiego społeczeństwa –  dodaje.

 

Wczoraj wieczorem działacze prozwierzęcy wyświetlili pod Sejmem hologram, na którym można było zobaczyć lisa w klatce na fermie futrzarskiej i napis „Miliony zwierząt nie mogą już dłużej czekać”.

 

- W Polsce co roku na futro zabija się w brutalny sposób 6 mln zwierząt. Pod tym względem jesteśmy drugim miejscu w Europie, a trzecim na świecie. Inne kraje tego procederu zakazują, ba, ze względu na podatność norek na covid wręcz przyspieszają wprowadzanie zakazów w życie, a my tymczasem zostajemy w tyle. Tak nie powinno być – mówi Martyna Kozłowska, koordynatorka kampanii antyfutrzarskiej Fundacji Viva!

 

To nie jedyne hasło, które rozbłysło w Warszawie tej nocy. Pod biurem Jarosława Kaczyńskiego można było zobaczyć jego zdjęcie, z wstawioną norką na jego ramieniu, oraz cytat: „Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca”.

 

- Pamiętamy o złożonych obietnicach. Już raz obiecano wprowadzenie dobrych zmian w prawie dla zwierząt, dlatego podchodzimy do nich tym razem z dystansem i trzymamy rękę na pulsie. Nie przestaniemy działać, dopóki ta ustawa nie wejdzie w życie, dlatego wiemy, że w końcu musi to nastąpić. Ta akcja ma o tym przypomnieć politykom – mówi Magdalena Góra, aktywistka Fundacji Viva!

 

 

Źródło/zdjęcie: Fundacja Viva

Może zainteresuje Cię również:

Kaczyński o „Piątce dla zwierząt”: Nie blokujmy ba

- Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt to bez najmniejszej wąt

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przew

Standardy Komorowskiego. Ministerstwo proponuje kr

Krajowa Rada Izb Rolniczych otrzymała od ministerstwa rolnic