Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7255 EUR EUR - 4.5354 GBP GBP - 5.0920 DKK DKK - 0.6096
Archiwum
22.01.2021 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,60 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 21.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 232,50 (- 0,64%), kukurydza MAR21 - 213,75 (+ 0,12%), rzepak LUT21 - 433,75 (+ 1,46%) [euro/tona] +++ +++ +++

PiS straci większość w Sejmie? Ardanowski może stanąć na czele „buntowników”

Redakcja

Jak informuje Interia, PiS jest zagrożony utratą większości parlamentarnej. Dziennikarze portalu podali, że Jan Krzysztof Ardanowski wraz z grupą innych przeciwników nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt chce założyć swoje koło poselskie. - Szefostwo musi pójść po rozum do głowy. Jeżeli dojdzie do utraty większości w Sejmie, winne będzie tylko i wyłącznie kierownictwo PiS – mówi Interii były minister rolnictwa.

 

Jak udało dowiedzieć dziennikarzom Interii, część zawieszonych posłów partii rządzącej zdecydowało się opuścić szeregi formacji Jarosława Kaczyńskiego. Obecnie mówi się o sześciu osobach. Żeby założyć koło poselskie, potrzeba trzech parlamentarzystów. - Skład koła jest otwarty, ale ja na pewno odchodzę z PiS. Ziarno zostało rzucone, kiełkuje - zdradza Interii jeden z zawieszonych polityków partii rządzącej, który brał udział w rozmowach grupy przeciwników ustawy - Ludzie są świadomi, że po złamaniu dyscypliny, nawet po wycofaniu zawieszenia, dalsza reelekcja z list PiS będzie trudna - dodaje.

 

"Buntownicy" chcą założyć własny klub. Żeby tak się stało, potrzeba 15 mandatów. Wg Interii cała grupa jest zdecydowana. Jak pisze interia, Ardanowski miał również zaproponować PiS stworzenie filtra złożonego z posłów i senatorów, którzy znają się na problematyce obszarów wiejskich. - Z tą grupą, wewnątrz PiS, należałoby konsultować każdy projekt dotyczący wsi, który wpłynąłby do Sejmu - uważa Ardanowski.

 

Jak przekonuje Interia, część posłów jest jednak zdeterminowana, żeby tworzyć niezależną reprezentację w Sejmie. - Może dopiero wtedy pojawi się jakiś głos rozsądku dla PiS - stwierdza były minister rolnictwa.

 

Pełną treść publikacji można przeczytać tutaj – kliknij.

 

 

Źródło: Interia

Może zainteresuje Cię również:

Polska wołowina ma ogromny potencjał. Do sukcesu p

- Polak zjada 4 kg wołowiny rocznie -  trzy razy mniej

Czy Chińczycy pokrzyżują plany związane z „piątką

Tytuł tej publikacji brzmi nieco absurdalnie, ale pośrednio

J.K. Ardanowski: Trudno sobie wyobrazić, że ktoś m

- Nie jest tak, że ministrem rolnictwa musi być rolnik. Wiel