Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
14 kwietnia 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8065 EUR EUR - 4.5552 GBP GBP - 5.2513 DKK DKK - 0.6125
Archiwum
14.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 220,75 (+ 1,49%), kukurydza CZE21 - 221,00 (+ 1,26%), rzepak MAJ21 - 507,00 (+ 0,35%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

PiS straci większość w Sejmie? Ardanowski może stanąć na czele „buntowników”

Redakcja

Jak informuje Interia, PiS jest zagrożony utratą większości parlamentarnej. Dziennikarze portalu podali, że Jan Krzysztof Ardanowski wraz z grupą innych przeciwników nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt chce założyć swoje koło poselskie. - Szefostwo musi pójść po rozum do głowy. Jeżeli dojdzie do utraty większości w Sejmie, winne będzie tylko i wyłącznie kierownictwo PiS – mówi Interii były minister rolnictwa.

 

Jak udało dowiedzieć dziennikarzom Interii, część zawieszonych posłów partii rządzącej zdecydowało się opuścić szeregi formacji Jarosława Kaczyńskiego. Obecnie mówi się o sześciu osobach. Żeby założyć koło poselskie, potrzeba trzech parlamentarzystów. - Skład koła jest otwarty, ale ja na pewno odchodzę z PiS. Ziarno zostało rzucone, kiełkuje - zdradza Interii jeden z zawieszonych polityków partii rządzącej, który brał udział w rozmowach grupy przeciwników ustawy - Ludzie są świadomi, że po złamaniu dyscypliny, nawet po wycofaniu zawieszenia, dalsza reelekcja z list PiS będzie trudna - dodaje.

 

"Buntownicy" chcą założyć własny klub. Żeby tak się stało, potrzeba 15 mandatów. Wg Interii cała grupa jest zdecydowana. Jak pisze interia, Ardanowski miał również zaproponować PiS stworzenie filtra złożonego z posłów i senatorów, którzy znają się na problematyce obszarów wiejskich. - Z tą grupą, wewnątrz PiS, należałoby konsultować każdy projekt dotyczący wsi, który wpłynąłby do Sejmu - uważa Ardanowski.

 

Jak przekonuje Interia, część posłów jest jednak zdeterminowana, żeby tworzyć niezależną reprezentację w Sejmie. - Może dopiero wtedy pojawi się jakiś głos rozsądku dla PiS - stwierdza były minister rolnictwa.

 

Pełną treść publikacji można przeczytać tutaj – kliknij.

 

 

Źródło: Interia

Może zainteresuje Cię również:

Kaczyński o „Piątce dla zwierząt”: Nie blokujmy ba

- Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt to bez najmniejszej wąt

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przew

Ardanowski o Zielonym Ładzie: Europa nie wyżywi sw

- Zielony Ład to jest pewna ideologiczna tendencja, która wy