Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rząd szykuje kolejne obostrzenia. Co z rezerwami żywności?

Redakcja

Marcin Bustowski z Federacji Rolniczo-Konsumenckiej zwrócił się do ministra energii  w sprawie rezerw bezpieczeństwa żywnościowego. - Prosimy o udostępnienie informacji o lokalizacjach, z rozbiciem na poszczególne miasta i powiaty, magazynów rezerw żywnościowych. Polska jako kraj członkowski zobligowana jest na podstawie dyrektywy unijnej do prowadzenia banków rezerw żywnościowych zabezpieczających bezpieczeństwo każdego obywatela. Istnieje realne zagrożenie destabilizacji kraju i przerwania łańcucha dostaw żywności do poszczególnych miast w związku z rozprzestrzenianiem się Covid-19 – przestrzega Bustowski.

 

Marcin Bustowski zwrócił się do ministerstwa energii o udostępnienie adresów magazynów rezerw materiałowych - „żywnościowych” przeznaczonych dla ludności cywilnej z wyszczególnieniem powiatów oraz tego jaki asortyment jest tam zgromadzony. Powinny tam znajdować się m.in. konserwy, półtusze, a także produkty spożywcze o długim terminie przydatności.

 

Działacz Federacji pyta o powyższe w kontekście planowanych, kolejnych restrykcji i obostrzeń związanych z koronawirusem, które mogą prowadzić do ograniczenia dostępu do żywności. Wówczas rząd powinien uruchomić owe rezerwy. – Żywność jest podstawa egzystencji ludzkiej, a utrudnianie dostępności do niej i ograniczenia dostaw energii, realnie mogą przyczynić się do niezadowolenia opinii publicznej, które może prowadzić do zamieszek i strajków na terenie całego kraju – pisze Bustowski.

 

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Szkodliwe dodatki w wędlinach? Ministerstwo odradz

- Główny Lekarz Weterynarii informuje, że jedynie wyniki bad

Wzrost cen skupu trzody chlewnej w Niemczech to kw

Wysokie ceny paszy, ograniczenia z powodu ASF oraz Covid-19

Co niszczy polskich drobiarzy? Niskie ceny żywca,

Miniony rok był najcięższym dla polskiego drobiarstwa w jego