Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rolnicy kontynuują akcję „zdrajca polskiej wsi”. To tchórzostwo i prowokacja?

Redakcja

- Dziś w nocy anonimowi "bohaterowie" wywiesili na naszym płocie oszczercze hasła i wyrzucili przed bramą balot słomy. Mówię Wam: jesteście prowokatorami i tchórzami! Razem z żoną szczerze szanujemy pracę polskich rolników i to dzięki m.in. mojej aktywności w Senacie ustawa zwierzęca w absurdalnej formie zaproponowanej przez Kaczyńskiego i PiS nie wejdzie w życie – informuje senator Marcin Bosacki. To nie jedyny polityk, który w ostatnim czasie został „naznaczony przez rolników” i po głosowaniu na „Piątkę dla zwierząt” określony mianem zdrajcy wsi.

 

- W absurdalnej formie (miesiąc na zamknięcie uboju religijnego, rok na zamknięcie farm futrzarskich, żadnych odszkodowań dla rolników) przygotował i przeprowadził ją w Sejmie w kilkanaście godzin PiS. Myśmy, po miesiącu prac i konsultacji w Senacie fundamentalnie ją zmienili i poprawili. Przyznają to zarówno rolnicy, jak obrońcy zwierząt.

W efekcie:

- pojawiły się jasne kryteria ewentualnych odszkodowań, za utracone zyski, spłaty kredytów, dotacje unijne

- usunięto zakaz uboju religijnego drobiu,

- przedłużono okres przejściowy zamykania farm futrzarskich do 2,5 roku. Tak, uważam, że ten rodzaj działalności należy w Polsce zakończyć, ale w sposób cywilizowany,

- wprowadzono 5-letni okres przejściowy na ubój religijny bydła.

To powoduje, że nad uregulowaniem tej sprawy mógłby decydować następny parlament, bez obecnego dyktatu PiSu i pracy w kilkanaście godzin. Takie postawienie sprawy przez Senat było rozsądne i doprowadziło do tego, że prezes Kaczyński wycofał się z pierwotnych, absurdalnych rozwiązań. Jestem dumny, że jako szef grupy senatorów Koalicji Obywatelskiej brałem w tym udział. Senat zawsze będzie poprawiał złe prawo, które wychodzi z Sejmu i starał się godzić różne, czasem sprzeczne interesy, jak w tym wypadku. Taka jest nasza rola. Sam rozmawiałem o tej wrzuconej znienacka przez PiS ustawie z wieloma rolnikami, w tym przedstawicielami Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz przedstawicielami Agrounii, w tym z panem Michałem Kołodziejczakiem. Jestem gotowy zawsze na rozmowy, moje biuro przy ulicy Zwierzynieckiej w Poznaniu jest otwarte. Natomiast zaśmiecanie i wywieszanie kłamliwych napisów na domach przez anonimowych sprawców to tchórzostwo i prowokacja – nie przebiera w słowach Marcin Bosacki, senator Koalicji Obywatelskiej.

 

Podobny baner zawisł niedawno na ogrodzeniu posła Prawa i Sprawiedliwości, Jana Warzechy.

Wiem co jem ale nie wiem za czym głosuję. Przed chwilą dwóch polityków zostało obdarowanych ‚prezentami’. Pan...

Opublikowany przez Agrounia Niedziela, 1 listopada 2020

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy chcieli porozmawiać, a premier salwował si

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki miał uroczyście otworzyć

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Przyjechali na interwencję do gospodarstwa. Ujawni

Policjanci z Krzeszowic (woj. małopolskie) przedstawili dwóm