Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
27 stycznia 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7507 EUR EUR - 4.5468 GBP GBP - 5.1516 DKK DKK - 0.6112
Archiwum
27.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 231,00 (+ 0,54%), kukurydza MAR21 - 215,50 (+ 0,23%), rzepak LUT21 - 444,75 (+ 1,43%) [euro/tona] +++ +++ +++ 27.01.2021 13:12 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,40 - 6,30 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Będzie interwencyjny skup kwiatów i zniczy

Redakcja

- Producenci i sprzedawcy kwiatów oraz samorządy nie zostaną bez pomocy w związku z zamknięciem cmentarzy – deklaruje ministerstwo rolnictwa. To efekt oburzenia sprzedawców kwiatów i zniczy po tym jak premier Mateusz Morawiecki w miniony piątek ogłosił zamknięcie cmentarzy, co zrobił w obawie przed kolejnym wzrostem zakażeń koronawirusem.

 

O podjętych przez rząd decyzjach poinformowały wczoraj sekretarz stanu ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka oraz podsekretarz stanu ministerstwa rozwoju, pracy i technologii Olga Ewa Semeniuk. - Przedsiębiorcy nie pozostaną sami. Państwo polskie wykaże się wsparciem finansowym. Na ten moment wszystkim przedsiębiorcom, którzy odnotują spadki w związku z zamknięciem cmentarzy w wysokości 180 milionów złotych - zapewniła podsekretarz stanu Olga Ewa Semeniuk. - To jest początek tego wsparcia dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy nie sprzedadzą zniczy, nie sprzedadzą kwiatów – dodała.

 

Wiceminister podziękowała również samorządom, które włączyły się w akcję pomocy, solidarności gospodarczej, solidarności społecznej. - Decyzja o zamknięciu cmentarzy była bardzo trudna. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przygotowujemy system pomocy. Od poniedziałku regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zaoferują przedsiębiorcom możliwość nabycia kwiatów i roślin, które nie zostały sprzedane – poinformowała sekretarz stanu Anna Gembicka.

 

Sekretarz stanu wyraziła nadzieję, że ta pomoc pozwoli w pewien sposób zrekompensować te straty, które zostały poniesione w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy.

 

 

Źródło: MRiRW

Może zainteresuje Cię również:

Francja: spada produkcja wołowiny i liczba krów ml

We Francji spodziewane jest ograniczenie produkcji wołowiny

Śmierć współmałżonka? Pomoc covidowa nie przysługu

„Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych COVID-19” nie pr

Dlaczego ministerstwo rolnictwa wspiera tucz hotel

- Pomoc publiczna powinna być ukierunkowana tylko dla podmio