Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Policja robiła wszystko, by powstrzymać rolników przed wjazdem do stolicy. Czy tak wygląda wolność?

Redakcja

Policja skutecznie utrudniała rolnikom manifestowanie na ulicach Warszawy i wyrażenie swojego niezadowolenia z polityki rządu wobec nich. Do domów zawracane były samochody z protestującymi. W tym czasie na ulicach stolicy odbywał się tzw. strajk kobiet, w którym uczestniczą tysiące osób.

 

 

- Policja robi wszystko, by rolnicy nie mogli dojechać na miejsca wyznaczonych manifestacji. Bardzo dużo samochodów jest zablokowanych na mieście. Wielu z nas zostało zawróconych do domów. To niesamowite i trudno w to uwierzyć. Ci ludzie tu chcieli być i pokazać swoje niezadowolenie. Niektórzy jednak docierają pieszo, zostawiając samochody w różnych miejscach. A miało być bezpiecznie. Każdy miał być przy samochodzie. Niestety, ale policja i władza nie chcą nad tym wszystkim panować. Nie może tak być, że ludzie nie mogą spokojnie manifestować i pokazywać swojego niezadowolenia – mówił o kłopotach rolników jadących na manifestację  Michał Kołodziejczak, prezes Agro Unii. Dodajmy, że ok. godz. 15 Kołodziejczak rozwiązał protest. 

 

W mediach społecznościowych można np. znaleźć opis interwencji policyjnej wobec rolników udających się na manifestację. Osoby te zostały zmuszone do zawrócenia i udania się do domu. Z relacji zamieszczonej w mediach społecznościowych wynika, iż przyczyną zatrzymania i interwencji policyjnej była flaga wystająca poza obrys pojazdu. Jak relacjonuje osoba uczestnicząca w tym zdarzeniu, policja groziła wezwaniem lawety ponieważ na lusterku pojazdu była… rysa.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy chcieli porozmawiać, a premier salwował si

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki miał uroczyście otworzyć

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Mały biznes na wsi na celowniku rządu?

- Jesteśmy pod KRUS i mówimy jasno: nie ma naszej zgody na d