Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Rolnicy muszą być czujni. PiS nie wycofuje się z Piątki dla zwierząt

Redakcja
Agro Unia

- Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w kwestii ochrony zwierząt jest niezmienne. Nie wycofujemy się z Piątki dla zwierząt – zapowiedziała wczoraj wieczorem rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska.

 

Dzisiaj posłowie mieli ponownie pochylić się nad "Piątką dla zwierząt" i podjąć decyzję ws. poprawek zgłoszonych w trakcie prac w Senacie. W harmonogramie obrad Sejmu na nie ma jednak głosowania ws. tej ustawy. Wczoraj bowiem nie doszło do posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa, która miała zaopiniować poprawki zaproponowane przez Senat. Według przewodniczącego komisji, Roberta Telusa, "rząd nie wypracował opinii" do nowelizacji, stąd odwołanie obrad. Wcześniej senator PiS Jan Maria Jackowski zapowiadał,  że z jego wiedzy wynika, iż ustawa trafi do zamrażarki sejmowej.

 

Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowano w dniach 4-5 listopada. Trzeba uważnie przyglądać się czy wówczas w porządku obrad nie znajdziemy punktu poświęconego ochronie zwierząt.

 

- Radziłbym pani poseł ciszej nad tą trumną. Nie podbijajcie bębenka chyba, że szukacie Państwo eskalacji konfliktu. Usiądźcie i rozmawiajcie z rolnikami o ustawie, a nie stosujecie politykę faktów dokonanych – napisał do Anity Czerwińskiej na Twitterze Jacek Zarzecki - prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

 

- My jako rolnicy też nie wycofujemy się z naszej walki o prawo do pracy. Wszystkich was odwiedzimy i długo będziecie o nas pamiętać - zapowiada rolniczy vloger Kula.

 

Może zainteresuje Cię również:

Kaczyński o „Piątce dla zwierząt”: Nie blokujmy ba

- Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt to bez najmniejszej wąt

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przew

Przyjechali na interwencję do gospodarstwa. Ujawni

Policjanci z Krzeszowic (woj. małopolskie) przedstawili dwóm