Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rolnicy manifestowali też na Suwalszczyźnie. Kordon ciągników został rozbity przez policję

Paweł Hetnał

- Mieliśmy trochę kłopotów. Zebrało się nas sporo, bo przyjechało ok. 60 ciągników z powiatów suwalskiego i sejneńskiego. Chcieliśmy manifestować na trasie Suwałki-Szypliszki i ruszyć z miejscowości Żyrwiny, by pokazać niezadowolenie z ustawy o ochronie zwierząt. To droga do granicy z Litwą, uczęszczana przez TIR-y. Ciężko się nam jednak przebić z tym i pokazać jaka była skala naszej manifestacji – mówi w rozmowie z naszą redakcją Daniel Gajewski, przewodniczący powiatowej izby rolniczej w Suwałkach.

 

- W poniedziałek zgłosiłem na policji, że będzie strajk, żeby formalnie nikt się nie czepiał. Policjanci powiedzieli, że dobrze że dzwonię i że są wdzięczni za powiadomienie, bo będą wiedzieć na czym stoją. Mieli nam nie przeszkadzać. Przypominam, że była to jeszcze żółta strefa ograniczeń związanych z COVID-19. Jak przyjechaliśmy na miejsce zgromadzenia, już czekało 6 radiowozów. Na miejscu pojawili się głównie rolnicy hodujący bydło i trzodę chlewną. Zapytali kto jest organizatorem i powiadomili, że może być tylko 25 osób, a reszta ma siedzieć w ciągnikach, bo będą mandaty. Ludzie poszli do ciągników i zrobiliśmy jak sobie życzyli. Chcieliśmy jechać kordonem tą trasą, ale nam nie pozwolono. Jechaliśmy po pięć ciągników w odstępach 200-metrowych. Pomiędzy nas wpuszczano TIR-y i nie było widać, że mieliśmy do czynienia z manifestacją rolników. Niestety zignorowała nas przy tym wszystkim lokalna rozgłośnia radiowa i okoliczne media. Jesteśmy trochę rozgoryczeni bo obiecano nam, że policja nie będzie przeszkadzać – mówi Daniel Gajewski.

 

- Determinacja rolników jest duża. Będziemy nadal manifestować swoje niezadowolenie, ale jeszcze nie wiadomo w jakiej formie. Zależy nam na pokojowych, ale skutecznych działaniach – przekonuje przedstawiciel powiatowej izby rolniczej w Suwałkach.

 

 

 

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Wójt protestował z rolnikami przeciwko „piątce dla

- Przesłuchiwanie mnie w charakterze podejrzanego uważam za

Protestujący rolnicy ciągani po komisariatach. To

- Wygląda na to, że rolnik nie ma prawa do protestu. Można m

Minister Puda nie owija w bawełnę. Nie ma środków

Rolnicy z Warmii i Mazur, którzy pod koniec ubiegłego roku p