Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Na ulicach Warszawy manifestowało kilkadziesiąt tysięcy futrzarzy?

Redakcja
Agro Unia

- Nie może dochodzić do sytuacji, w której grupa osób, która zajmowała się hodowlą zwierząt futerkowych, czyli obdzierała zwierzęta ze skóry oraz zadawała ból zwierzętom w inny sposób, a nie muszą tego robić, protestuje na ulicach – powiedział dzisiaj na antenie radiowej Trójki minister rolnictwa, Grzegorz Puda. To linia, którą utrzymują organizacje prozwierzęce, kreujące informacje jakoby protestowali głównie "futrzarze". Wcześniej minister twierdził, że przemysł futrzarski jest niszą. Jak to w końcu jest z tymi futrzarzami, którzy w sile 60-70 tys. stawili się w ubiegłym tygodniu w Warszawie?


W czasie audycji radiowej minister rolnictwa stwierdził, że po pracach Sejmu ta ustawa już zaspokoi nawet tych „najbardziej źle nastawionych do tej ustawy przeciwników”. - Mówię tutaj głównie o przedsiębiorcach, którzy wyszli na ulicę – stwierdził Puda. Odniósł się także do wczorajszych protestów rolniczych i blokad drogowych na terenie całego kraju. - Mam poważne wątpliwości co do intencji protestów organizowanych przez samą Agrounię - nazywanie kogoś na przykład zdrajcą raczej nie jest zaproszeniem do dyskusji – powiedział Grzegorz Puda. Należy jednak zauważyć, że Agrounia nie zamierza rozmawiać z ministrem rolnictwa, którego nie uznaje. Do rozmów zaproszono natomiast premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Puda mówił też, że parlamentarzyści, których biura lub domy naznaczane są obornikiem i szyldami „zdrajca wsi” boją się o swoje bezpieczeństwo. - Widzę jaki hejt na mnie te organizacje i te środowiska wylewają, wielokrotnie mógłbym spokojnie zwracać się do sądu o to, aby ukarać wszystkich tych, którzy piszą – zauważył szef resortu rolnictwa. Przekonywał również, że „żaden rolnik nie chce prowadzić działalności, która wiąże się z cierpieniem zwierząt”. - Potwierdzają to również sondaże, ponad 55% rolników poparło "piątkę dla zwierząt" – twierdzi Grzegorz Puda.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Standardy Komorowskiego. Ministerstwo proponuje kr

Krajowa Rada Izb Rolniczych otrzymała od ministerstwa rolnic

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Leśnictwo i łowiectwo pod nadzorem ministra Pudy?

- Samorząd rolniczy stoi na stanowisku, iż przejęcie kompete