kps

kps

CenyRolnicze
13 maja 2021, Czwartek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7675 EUR EUR - 4.5447 GBP GBP - 5.2861 DKK DKK - 0.6112
Archiwum


12.05.2021 14:26 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,40-7,20 zł/kg, średnia: 6,73 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

12.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-225,50 (- 0,55%), kukurydza CZE21-257,25 (-0,48%), rzepak SIE21-555,25 (+2,21%) [euro/t

Dodaj komunikat

ph konrad

zm skiba

Poseł Zieliński do protestujących rolników: Więcej jest emocji niż znajomości ustawy

Redakcja

Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Suwałk, nie czuje się „zdrajcą polskiej wsi”. Jest jednym z wielu członków partii, którzy zagłosowali zgodnie z linią szefostwa klubu parlamentarnego. Według niego protesty rolników są zbyt emocjonalne i niepotrzebne. 

 

- Mianem "zdrajca" wszyscy ci rolnicy określają posłów i senatorów, którzy głosowali nie tak jakby chcieli protestujący. Ja nie mam poczucia jakbym cokolwiek i kogokolwiek zdradził. Ustawa jest niełatwa, to prawda, może i także kontrowersyjna, ale bardzo bym prosił rolników aby zechcieli wziąć pod uwagę to, że Prawo i Sprawiedliwość w polityce którą realizowaliśmy i nadal zamierzamy realizować, raczej sprzyjało rozwojowi polskiej wsi. Jesteśmy partią, która dla polskiej wsi zrobiła dużo dobrego. Wydaje mi się, że takie postawienie sprawy, że PiS i parlamentarzyści, którzy głosowali zgodnie z linią klubu są zdrajcami, to jest niesprawiedliwe i bardzo emocjonalne. Wydaje mi się, że lepiej gdybyśmy mogli rozmawiać na ten temat – mówił na antenie lokalnej rozgłośni Zieliński. Zapomniał jednak dodać, że ustawa została wprowadzona w trybie nagłym, bez konsultacji z organizacjami i środowiskiem rolniczym.

 

- To niedobrze, że taki protest ma miejsce i przyjmuje takie formy. Jak mówią koledzy, rolnicy pod biura poselskie i domy wysypują obornik, stawiają jakieś obraźliwe hasła. Trzeba rozmawiać. Proces legislacyjny jeszcze jest w toku. Pamiętajmy, że Senat zgłosił sporo poprawek. Niektórzy żądają abyśmy odrzucili ustawę. Nie możemy jej już odrzucić w tym procesie legislacyjnym. Nie będziemy jej drugi raz głosować, bo procedury parlamentarne są takie, że na tym etapie będziemy głosowali poprawki Senatu. Kiedy ustawa przyjmie kształt ostateczny, a jeszcze po drodze będzie bardzo ważny krok prezydenta, który ustawę może nie podpisać, może ją skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Popatrzmy na koniec tego procesu. Te emocje i te obraźliwe hasła nie są potrzebne. Ja się nie obrażam oczywiście, ale te emocje nie są dobre, bo do niczego nie prowadzą – mówił poseł na antenie Radia 5

 

Według parlamentarzysty oburzenie gospodarzy wynika z nieznajomości ustawy. Poseł twierdzi, że rolnicy, którzy chcieli rozmawiać, po spokojnej analizie nowych przepisów wycofywali się z zarzutów. – Więcej jest emocji niż znajomości ustawy – powiedział Radiu 5 poseł. Zauważmy, że to jednak wielu posłów i senatorów nie wiedziało nad czym głosowało, tylko w myśl linii partyjnej podnosili ręce za tą ustawą, która uderza w polską wieś i może być początkiem kolejnych niekorzystnych zmian dla polskiego rolnictwa.

 

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu