Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Jutro Polska stanie. Duża siła buntu skumulowała się w skromnych, pracowitych osobach

Redakcja
Agro Unia

- Już jutro cała Polska przypomni sobie jak rolnicy strajkowali w latach 90-tych. To musi być prawdziwy problem, kiedy ludzie w jednym dniu wychodzą na drogi w setkach miejsc – czytamy na profilu Agro Unii w mediach społecznościowych.

 

- W głowie się nie mieści jak duża siła buntu skumulowała się w skromnych, pracowitych osobach. Rolnicy nie chcą nic więcej niż po prostu spokojnie wykonywać swoją pracę. Kochamy naszą pracę, kochamy nasze zwierzęta i nie pozwolimy by ktokolwiek zniszczył to na co długo pracowaliśmy i darzymy wielkim uczuciem. Walczymy w obronie naszych rodzin z szacunku do minionych pokoleń i dla przyszłych. Byle jaki Kaczyński nie będzie nam społeczeństwa dzielił i mówił kto jest dobry, a kto zły. Władza udaje, że nie widzi problemu. Mało tego, władza nie chce zrozumieć, że tylko dialog może pomóc. Tylko, że oni nie chcą rozmawiać. Obecny Rząd ma gdzieś problemy zwykłych ludzi. Opozycja nie robi nic, by cokolwiek poszło w dobrym kierunku. Tacy ludzie albo nami rządzą albo do rządzenia aspirują. Jutro wielki dzień. Jutro będzie opublikowana lista miejsc gdzie rolnicy wyjdą na drogi – czytamy na Facebook’u Agro Unii.

 

- Popieramy kontynuację protestów w sprawie zaprzestania prac nad ustawą o ochronie zwierząt oraz wspieramy rolników, którzy chcą wziąć w nich udział – czytamy na twitter’owym profilu Krajowej Rady Izb Rolniczych. Jednocześnie prezesi Wojewódzkich Izb Rolniczych żądają spotkania z Premierem w celu rozwiązania napiętej sytuacji na wsi w związku z procedowaną ustawą.

 

Może zainteresuje Cię również:

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od

Zakaz uboju rytualnego na miękko. To może być pods

- Do mojego biura poselskiego dzwonią zaniepokojeni rolnicy

Uśpiona „piątka dla zwierząt”. Może wrócić w każde

Poseł Marek Suski był dzisiaj gościem redakcji Radia Plus. J