Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.8014 EUR EUR - 4.5546 GBP GBP - 5.2376 DKK DKK - 0.6124
Archiwum
15.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 219,50 (- 0,57%), kukurydza CZE21 - 221,00 (0,00%), rzepak MAJ21 - 508,00 (+ 0,20%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Jutro rolnicy zablokują drogi w całym kraju. Manifestacje w ponad 200 miejscach

Redakcja

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed Stadionem Narodowym, lider Agro Unii, Michał Kołodziejczak zapowiedział, że jutro na terenie całego kraju zaplanowano ponad 200 blokad drogowych. Rolnicy odwiedzą też posłów i senatorów. Protestujący oczekują zaniechania dalszego procedowania ustawy o ochronie zwierząt i domagają się spotkania z premierem RP. W zamian Kołodziejczak zaproponował pomoc rolników jako wolontariuszy w walce z koronawirusem.

 

- Proponujemy panu premierowi spotkanie dotyczące wypracowania wspólnych rozwiązań dla rolnictwa, nie tylko „Piątki dla zwierząt”. Jesteśmy przeciwko wprowadzaniu destabilizacji w kraju. Nie podoba nam się to co robi dzisiaj w kraju opozycja i nie będziemy grali w tę grę, która nakierowana jest wyłącznie na sianie paniki, a celem tej gry ma być przejęcie władzy. Dla nas nie ma barw politycznych. One są dla nas nieistotne. Mamy taki sam cel, jaki ma całe społeczeństwo, czyli przetrwać ten trudny czas. Jesteśmy za tym aby w Polsce wprowadzić politykę podawania sobie ręki, a nie podkładania sobie nóg. My jako rolnicy chcemy pomóc państwu polskiemu, rządowi, by przetrwać ten trudny czas. Chcemy zgłosić swoja gotowość. Panie premierze jesteśmy do dyspozycji. Nie będziemy przeszkadzać, ale chcemy by nasze problemy zostały rozwiązane. My pomożemy, jeśli wy nam pomożecie. Dziś w Polsce wprowadzany jest chaos i destabilizacja. Są duże nerwy. Pewnie na Stadionie Narodowym powstanie największy w Polsce szpital polowy. Widzimy co się dzieje: brakuje lekarzy, łózek i respiratorów. My jako rolnicy mamy swoje problemy. Na jutro zaplanowaliśmy ponad 200 strajków w całej Polsce i dochodzą kolejne miejsca. Od kilku dni polscy rolnicy oznaczają zdrajców polskiej wsi, czyli osoby, które zagłosowały przeciwko „Piątce dla zwierząt”. Nikt dotąd nie złożył nam propozycji podjęcia poważnych rozmów. Czekamy. Ja dzisiaj wyznaczam czas do piątku. Do piątku czekamy na spotkanie. (…) Nie zgadzamy się na dalsze procedowanie „Piątki dla zwierząt”. Żądamy odrzucenia tej ustawy w całości. (…) Jeżeli premier nie przystanie na naszą propozycję, to strajki będą zaostrzone - zapowiedział jeden z liderów ostatnich strajków rolniczych.

 

Kołodziejczak poinformował, że blokady będą postawione na drogach krajowych i wojewódzkich. Rolnicy mają też odwiedzać biura i domy posłów. Lider Agro Unii za pośrednictwem mediów zaproponował pomoc rolników… w walce z koronawirusem. 

 

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Rolników wykańcza pandemia i współpraca z pośredni

Rolnicy ostrzegają, że wkrótce mogą nas czekać duże podwyżki

Trocinami w ptasią grypę. Minister przypomina o my

Drogi wjazdowe na obszar powiatu żuromińskiego, w którym pan

Indyki od tygodnia zdychają w męczarniach, bo zabr

Jak informuje Michał Kołodziejczak z Agro Unii, na terenie p