Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
30 listopada 2020, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3.7364 EUR EUR - 4.4779 GBP GBP - 4.9793 DKK DKK - 0.6017
Archiwum
30.11.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 210,25 (- 0,59%), kukurydza STY21 - 193,50 (- 0,51%), rzepak LUT21 - 408,75 (- 1,27%) [euro/tona] +++ +++ +++ 30.11.2020 13:03 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,20 - 4,00 zł/kg, średnia: 3,53 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Grzegorz Bardowski: Nasz premier to taki mały kłamczuszek

Redakcja

- Trzeba powiedzieć, że nasz premier Mateusz Morawiecki, to jest taki mały kłamczuszek. Jeszcze niedawno, bo dwa lata temu, z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, wśród dużej grupy rolników, przedstawiali „Plan dla wsi” i tam mówili, że ubój rytualny nie wejdzie, a hodowle zwierząt futerkowych nie będą zlikwidowane – przypomniał Grzegorz Bardowski, rolnik i popularny vloger.

 

W lipcu 2018 r. podczas wizyty w Głogowie koło Torunia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, u boku którego stał premier Mateusz Morawiecki,  powiedział, że z Sejmu zostanie wycofany projekt nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt, przewidujący m.in. wprowadzenie zakazów uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych. – Polskie rolnictwo, polska wieś mogą być lokomotywą wzrostu gospodarczego w Polsce – mówił wówczas premier Morawiecki, który wraz z ministrem przedstawiali zapisy tzw. „Planu dla wsi”. Politycy jednak zdążyli przyzwyczaić, że ich słowa są rzucane na wiatr, a obietnice puste.

 

- Szacunek wielki dla ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, że pamiętał o rolnikach i pamiętał co im obiecywał. Natomiast nie wiem co mam powiedzieć o szacunku do innych osób, do innych senatorów. Chcieliśmy wam tylko powiedzieć, że będziemy was odwiedzać i wyrażać swoje niezadowolenie. Będziemy jasno mówić, że zdradziliście polską wieś. Jutro odbędzie się blokowanie dróg. Władza nam coś obiecała, a teraz się z tego wycofuje. Jednym słowem zostaliśmy okłamani, dostaliśmy policzek w twarz, a teraz nie zauważają 70 tys. ludzi w Warszawie, którzy protestują. Oczywiście, może być nas dwa razy więcej. Nie ma problemu. Ale jeżeli to nie będzie przynosić efektów, to będziemy działać całkiem inaczej i wtedy zobaczycie co znaczy oszukanie polskiej wsi – zapowiedział Grzegorz Bardowski.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Władza znowu przedstawia rolnika jako zwyrodnialca

Ewentualny nowy projekt „piątki dla zwierząt” będzie zachowy

Ubój rytualny, a jakość mięsa – fakty i mity

Obecna ustawa „piątki dla zwierząt” nie będzie dalej procedo

Nowa piątka dla zwierząt jest opracowywana w zacis

Jak poinformował przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa,