Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
25 lutego 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.6943 EUR EUR - 4.5143 GBP GBP - 5.2367 DKK DKK - 0.6071
Archiwum
25.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,75 (+ 0,20%), kukurydza MAR21 - 229,25 (- 0,11%), rzepak MAJ21 - 488,25 (+ 0,77%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.02.2021 13:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,40 zł/kg, średnia: 6,02 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Grzegorz Bardowski: Nasz premier to taki mały kłamczuszek

Redakcja

- Trzeba powiedzieć, że nasz premier Mateusz Morawiecki, to jest taki mały kłamczuszek. Jeszcze niedawno, bo dwa lata temu, z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, wśród dużej grupy rolników, przedstawiali „Plan dla wsi” i tam mówili, że ubój rytualny nie wejdzie, a hodowle zwierząt futerkowych nie będą zlikwidowane – przypomniał Grzegorz Bardowski, rolnik i popularny vloger.

 

W lipcu 2018 r. podczas wizyty w Głogowie koło Torunia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, u boku którego stał premier Mateusz Morawiecki,  powiedział, że z Sejmu zostanie wycofany projekt nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt, przewidujący m.in. wprowadzenie zakazów uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych. – Polskie rolnictwo, polska wieś mogą być lokomotywą wzrostu gospodarczego w Polsce – mówił wówczas premier Morawiecki, który wraz z ministrem przedstawiali zapisy tzw. „Planu dla wsi”. Politycy jednak zdążyli przyzwyczaić, że ich słowa są rzucane na wiatr, a obietnice puste.

 

- Szacunek wielki dla ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, że pamiętał o rolnikach i pamiętał co im obiecywał. Natomiast nie wiem co mam powiedzieć o szacunku do innych osób, do innych senatorów. Chcieliśmy wam tylko powiedzieć, że będziemy was odwiedzać i wyrażać swoje niezadowolenie. Będziemy jasno mówić, że zdradziliście polską wieś. Jutro odbędzie się blokowanie dróg. Władza nam coś obiecała, a teraz się z tego wycofuje. Jednym słowem zostaliśmy okłamani, dostaliśmy policzek w twarz, a teraz nie zauważają 70 tys. ludzi w Warszawie, którzy protestują. Oczywiście, może być nas dwa razy więcej. Nie ma problemu. Ale jeżeli to nie będzie przynosić efektów, to będziemy działać całkiem inaczej i wtedy zobaczycie co znaczy oszukanie polskiej wsi – zapowiedział Grzegorz Bardowski.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od

Zakaz uboju rytualnego na miękko. To może być pods

- Do mojego biura poselskiego dzwonią zaniepokojeni rolnicy

Uśpiona „piątka dla zwierząt”. Może wrócić w każde

Poseł Marek Suski był dzisiaj gościem redakcji Radia Plus. J