kps

kowalczyk

CenyRolnicze
12 maja 2021, Środa.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7456 EUR EUR - 4.5453 GBP GBP - 5.2969 DKK DKK - 0.6113
Archiwum


12.05.2021 14:26 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,40-7,20 zł/kg, średnia: 6,73 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

12.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-225,50 (- 0,55%), kukurydza CZE21-257,25 (-0,48%), rzepak SIE21-555,25 (+2,21%) [euro/t

Dodaj komunikat

agrifirm

ph konrad

Grzegorz Bardowski: Nasz premier to taki mały kłamczuszek

Redakcja

- Trzeba powiedzieć, że nasz premier Mateusz Morawiecki, to jest taki mały kłamczuszek. Jeszcze niedawno, bo dwa lata temu, z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, wśród dużej grupy rolników, przedstawiali „Plan dla wsi” i tam mówili, że ubój rytualny nie wejdzie, a hodowle zwierząt futerkowych nie będą zlikwidowane – przypomniał Grzegorz Bardowski, rolnik i popularny vloger.

 

W lipcu 2018 r. podczas wizyty w Głogowie koło Torunia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, u boku którego stał premier Mateusz Morawiecki,  powiedział, że z Sejmu zostanie wycofany projekt nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt, przewidujący m.in. wprowadzenie zakazów uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych. – Polskie rolnictwo, polska wieś mogą być lokomotywą wzrostu gospodarczego w Polsce – mówił wówczas premier Morawiecki, który wraz z ministrem przedstawiali zapisy tzw. „Planu dla wsi”. Politycy jednak zdążyli przyzwyczaić, że ich słowa są rzucane na wiatr, a obietnice puste.

 

- Szacunek wielki dla ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, że pamiętał o rolnikach i pamiętał co im obiecywał. Natomiast nie wiem co mam powiedzieć o szacunku do innych osób, do innych senatorów. Chcieliśmy wam tylko powiedzieć, że będziemy was odwiedzać i wyrażać swoje niezadowolenie. Będziemy jasno mówić, że zdradziliście polską wieś. Jutro odbędzie się blokowanie dróg. Władza nam coś obiecała, a teraz się z tego wycofuje. Jednym słowem zostaliśmy okłamani, dostaliśmy policzek w twarz, a teraz nie zauważają 70 tys. ludzi w Warszawie, którzy protestują. Oczywiście, może być nas dwa razy więcej. Nie ma problemu. Ale jeżeli to nie będzie przynosić efektów, to będziemy działać całkiem inaczej i wtedy zobaczycie co znaczy oszukanie polskiej wsi – zapowiedział Grzegorz Bardowski.

 

 

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu