Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7255 EUR EUR - 4.5354 GBP GBP - 5.0920 DKK DKK - 0.6096
Archiwum
22.01.2021 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,60 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 21.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 232,50 (- 0,64%), kukurydza MAR21 - 213,75 (+ 0,12%), rzepak LUT21 - 433,75 (+ 1,46%) [euro/tona] +++ +++ +++

Polityków PiS-u słoma i obornik nie ruszają. „Psy szczekają, a karawana idzie dalej”

Redakcja
Agro Unia

Wczoraj pod domami niektórych posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości wylądował obornik, polało się nieco gnojowicy na słomę, a na płotach zawisły transparenty informujące o tym, że na posesji zamieszkuje „zdrajca wsi”. W ten sposób zdesperowani rolnicy postanowili napiętnować parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem ustawy zwanej „Piątką dla zwierząt”. Ta akcja niespecjalnie poruszyła polityków. Np. jeden z posłów przerzucił z synem obornik spod bramy wjazdowej na pole. - Były tego dwa rozrzutniki – poinformował w lokalnych mediach.

 

 - Akcję oceniam jako krok desperacji - mówi poseł Piotr Polak w rozmowie z portalem wielun.naszemiasto.pl. Pod jego domem lider Agro Unii, Michał Kołodziejczak, pozostawił przyczepę obornika. - Taką formę protestu wybrali i to ich sprawa. Team owszem jest i to do szerszej dyskusji. Trzeba rozmawiać jak Polak z Polakiem, jak rolnik z rolnikiem. Ostatnio temat ustawy był podjęty podczas spotkania Izby Rolniczej w Sieradzu. Obornik wyrzucili przed domem rano. Zaprosiłem Michała Kołodziejczaka za pośrednictwem mediów społecznościowych na obiad, ale nie odpowiedział na zaproszenie, teraz zapraszam go na kolację. Jeśli zaś chodzi obornik to przydał się, wspólnie z synem rozrzuciliśmy go na polu. Były tego dwa rozrzutniki – powiedział lokalnemu portalowi poseł Polak.

 

Kiedy ktoś ma tak dużo słomy, że nie dość, że wychodzi mu z butów, to jeszcze "obdarowuje" innych, ja przemieniam to w dobry uczynek. Zwierzęta w schronisku, od dziś, na ekologicznej i ciepłej wyściółce – napisała na swoim blogu senator PiS Bogusława Orzechowska. - Słoma sucha jak widać i słychać. Zwierzaki czekają. Psy szczekają, a karawana idzie dalej – dodała na Facebook’u.

 

Może zainteresuje Cię również:

Miasto musi wiedzieć, że my oddajemy kilogram świn

- Mamy dość sprzedawania świń za 3,50 zł/kg. Mamy dość sprze

Podhale pozdrawia rolników. Bunt od Bałtyku aż po

Działacze Agro Unii wsparli dzisiaj inicjatywę przedsiębiorc

Bunt narasta. Rolnicy żądają wstrzymania egzekucji

Agro Unia nalega, by premier natychmiast wprowadził przepisy