kowalczyk

kps

CenyRolnicze
11 maja 2021, Wtorek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7514 EUR EUR - 4.5628 GBP GBP - 5.3050 DKK DKK - 0.6137
Archiwum


11.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-226,75 (+ 1,45%), kukurydza CZE21-258,50 (+0,68%), rzepak SIE21-543,25 (+2,11%) [euro/t

10.05.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,70-7,10 zł/kg, średnia: 6,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

Dodaj komunikat

ph konrad

agrifirm

Piątka dla zwierząt jak gorący kartofel. Politycy PiS nie wiedzą kto jest autorem ustawy

Redakcja

Justyna Dobrosz-Oracz, dziennikarka Gazety Wyborczej, przepytała senatorów i posłów o to kto napisał ustawę o ochronie zwierząt w kształcie jaki znamy obecnie. Pytanie skierowano m.in. do posła Marka Suskiego jak i marszałka Ryszarda Terleckiego. Nie mieli pojęcia lub nie chcieli powiedzieć wprost kto personalnie stoi za tzw. Piątką dla zwierząt. Ustawa nazwana została przez wielu polityków, w tym parlamentarzystów PiS, zwykłym bublem prawnym. Teraz nikt nie chce się przyznać do tej fuszerki.

 

Wg Waldemara Budy (poseł PiS), w pisaniu tej ustawy uczestniczyli wszyscy, którzy złożyli podpis pod projektem. Marszałek Terlecki podpisał się, ale do współautorstwa się nie przyznaje. Dziennikarka próbowała dociec czy nie jest to przypadkiem dzieło Michała Moskala, przewodniczącego forum młodych PiS. Niestety, ale młody polityk zignorował pytania Justyny Dobrosz-Oracz.

 

Senatorowie PiS podejrzewają, że autorem ustawy jest były poseł tego ugrupowania, Krzysztof Czabański, a obecnie szef Rady Mediów Narodowych. Trzy lata temu to on firmował projekt ustawy o ochronie zwierząt, ale teraz zaprzecza jakoby ten projekt wyszedł spod jego pióra. Niemniej, wg dziennikarki, Czabański gorąco namawiał prezesa Jarosława Kaczyńskiego by po wyborach prezydenckich „odpalił” ten projekt.

 

Podczas senackiej dyskusji nad ustawą o ochronie zwierząt, Marek Miśko z Polskiego Przemysłu Futrzarskiego i jeden z liderów ostatnich manifestacji rolniczych w Warszawie, przypomniał, że uzasadnienie do tego projektu jest autorstwa Jarosława Urbańskiego z Zachodniego Ośrodka Badań Społecznych i Ekonomicznych, co zostało uczynione na zlecenie… Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

 

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu