Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
09 kwietnia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8208 EUR EUR - 4.5414 GBP GBP - 5.2393 DKK DKK - 0.6106
Archiwum
09.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 212,75 (+ 0,47%), kukurydza CZE21 - 217,00 (+ 0,81%), rzepak MAJ21 - 510,50 (- 0,44%) [euro/tona] +++ +++ +++ 09.04.2021 13:24 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,90 - 6,70 zł/kg, średnia: 6,25 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++

J.K. Ardanowski: Znakomitym rozwiązaniem jest rozprawienie się z eko-terrorystami

Redakcja

Jan Krzysztof Ardanowski uważa, że powołanie państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, która ma powstać na mocy poprawek do znowelizowanej ustawy o ochronie zwierząt, to fatalny pomysł. W jego opinii należy wzmocnić i zasilić finansowo inspekcję weterynarii, a nie dawać uprawnienia nowemu podmiotowi, którego intencje mogą budzić wątpliwości.

 

Były minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski został zapytany, co  myśli o powołaniu państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, zamiast proponowanych początkowo specjalnych uprawnień dla organizacji pozarządowych organizacji, które zajmują się statutowo ochroną zwierząt. - Znakomitym rozwiązaniem jest rozprawienie się z eko-terrorystami , tymi, którzy udając organizacje dbające o zwierzęta rościli sobie prawo i żądali rozszerzenia tego prawa, o wchodzenie do mieszkań, domów i gospodarstw, jeszcze dodatkowo pod ochroną policji, która miała pacyfikować właścicieli odbieranych zwierząt. Uważam, że zaproponowana przez rząd służba „Państwowa Inspekcja Ochrony Zwierząt” jest w tej chwili niepotrzebna, dlatego, że jest kosztowna. Powołanie nowej inspekcji jest ogromnym zabiegiem prawnym, organizacyjnym i finansowym. Od dawna postulowałem, że trzeba wzmocnić kadrowo Inspekcję Weterynaryjną, która już ma lokale, ma swoje biura. Ta instytucja jest jedną z najważniejszych w Polsce, która dba o bezpieczeństwo żywności oraz zdrowie i warunki utrzymania zwierząt. Wydaje mi się, że właśnie tzw. organizacje pro-zwierzęce, które chciały „zbijać interes” na ochronie zwierząt były twórcami tej ustawy – stwierdził Ardanowski.

 

Może zainteresuje Cię również:

Kaczyński o „Piątce dla zwierząt”: Nie blokujmy ba

- Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt to bez najmniejszej wąt

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przew

Ardanowski o Zielonym Ładzie: Europa nie wyżywi sw

- Zielony Ład to jest pewna ideologiczna tendencja, która wy