Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 stycznia 2021, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7512 EUR EUR - 4.5497 GBP GBP - 5.1235 DKK DKK - 0.6115
Archiwum
26.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 229,75 (+ 1,43%), kukurydza MAR21 - 215,00 (+ 1,90%), rzepak LUT21 - 438,50 (+ 0,34%) [euro/tona] +++ +++ +++ 25.01.2021 13:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,40 - 6,20 zł/kg, średnia: 5,75 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

J.K. Ardanowski: Znakomitym rozwiązaniem jest rozprawienie się z eko-terrorystami

Redakcja

Jan Krzysztof Ardanowski uważa, że powołanie państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, która ma powstać na mocy poprawek do znowelizowanej ustawy o ochronie zwierząt, to fatalny pomysł. W jego opinii należy wzmocnić i zasilić finansowo inspekcję weterynarii, a nie dawać uprawnienia nowemu podmiotowi, którego intencje mogą budzić wątpliwości.

 

Były minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski został zapytany, co  myśli o powołaniu państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, zamiast proponowanych początkowo specjalnych uprawnień dla organizacji pozarządowych organizacji, które zajmują się statutowo ochroną zwierząt. - Znakomitym rozwiązaniem jest rozprawienie się z eko-terrorystami , tymi, którzy udając organizacje dbające o zwierzęta rościli sobie prawo i żądali rozszerzenia tego prawa, o wchodzenie do mieszkań, domów i gospodarstw, jeszcze dodatkowo pod ochroną policji, która miała pacyfikować właścicieli odbieranych zwierząt. Uważam, że zaproponowana przez rząd służba „Państwowa Inspekcja Ochrony Zwierząt” jest w tej chwili niepotrzebna, dlatego, że jest kosztowna. Powołanie nowej inspekcji jest ogromnym zabiegiem prawnym, organizacyjnym i finansowym. Od dawna postulowałem, że trzeba wzmocnić kadrowo Inspekcję Weterynaryjną, która już ma lokale, ma swoje biura. Ta instytucja jest jedną z najważniejszych w Polsce, która dba o bezpieczeństwo żywności oraz zdrowie i warunki utrzymania zwierząt. Wydaje mi się, że właśnie tzw. organizacje pro-zwierzęce, które chciały „zbijać interes” na ochronie zwierząt były twórcami tej ustawy – stwierdził Ardanowski.

 

Może zainteresuje Cię również:

Polska wołowina ma ogromny potencjał. Do sukcesu p

- Polak zjada 4 kg wołowiny rocznie -  trzy razy mniej

Czy Chińczycy pokrzyżują plany związane z „piątką

Tytuł tej publikacji brzmi nieco absurdalnie, ale pośrednio

J.K. Ardanowski: Trudno sobie wyobrazić, że ktoś m

- Nie jest tak, że ministrem rolnictwa musi być rolnik. Wiel