Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
30 października 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.9563 EUR EUR - 4.6188 GBP GBP - 5.1269 DKK DKK - 0.6202
Archiwum
30.10.2020 14:03 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 4,80 zł/kg, średnia: 4,48 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni) +++ +++ +++ 29.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 205,00 (+ 0,49%), kukurydza LIS20 - 192,00 (- 1,66%), rzepak LIS20 - 379,50 (+ 0,39%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++

J.K. Ardanowski: Znakomitym rozwiązaniem jest rozprawienie się z eko-terrorystami

Redakcja

Jan Krzysztof Ardanowski uważa, że powołanie państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, która ma powstać na mocy poprawek do znowelizowanej ustawy o ochronie zwierząt, to fatalny pomysł. W jego opinii należy wzmocnić i zasilić finansowo inspekcję weterynarii, a nie dawać uprawnienia nowemu podmiotowi, którego intencje mogą budzić wątpliwości.

 

Były minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski został zapytany, co  myśli o powołaniu państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, zamiast proponowanych początkowo specjalnych uprawnień dla organizacji pozarządowych organizacji, które zajmują się statutowo ochroną zwierząt. - Znakomitym rozwiązaniem jest rozprawienie się z eko-terrorystami , tymi, którzy udając organizacje dbające o zwierzęta rościli sobie prawo i żądali rozszerzenia tego prawa, o wchodzenie do mieszkań, domów i gospodarstw, jeszcze dodatkowo pod ochroną policji, która miała pacyfikować właścicieli odbieranych zwierząt. Uważam, że zaproponowana przez rząd służba „Państwowa Inspekcja Ochrony Zwierząt” jest w tej chwili niepotrzebna, dlatego, że jest kosztowna. Powołanie nowej inspekcji jest ogromnym zabiegiem prawnym, organizacyjnym i finansowym. Od dawna postulowałem, że trzeba wzmocnić kadrowo Inspekcję Weterynaryjną, która już ma lokale, ma swoje biura. Ta instytucja jest jedną z najważniejszych w Polsce, która dba o bezpieczeństwo żywności oraz zdrowie i warunki utrzymania zwierząt. Wydaje mi się, że właśnie tzw. organizacje pro-zwierzęce, które chciały „zbijać interes” na ochronie zwierząt były twórcami tej ustawy – stwierdził Ardanowski.

 

Może zainteresuje Cię również:

Jan Krzysztof Ardanowski: Nie mam złudzeń, że tocz

- Dziękuję wszystkim rolnikom, którzy walcząc o przyszłość p

Za kilka tygodni będzie gotowy nowy projekt „Piątk

- W związku z zapowiedzią rozpoczęcia prac przez Prawo i Spr

Naprędce wypuścili bubel i nie wiedzą co z nim zro

W Prawie i Sprawiedliwości pojawiają się plany ponownego zło