Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
30 października 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.9563 EUR EUR - 4.6188 GBP GBP - 5.1269 DKK DKK - 0.6202
Archiwum
30.10.2020 14:03 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 4,80 zł/kg, średnia: 4,48 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni) +++ +++ +++ 29.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 205,00 (+ 0,49%), kukurydza LIS20 - 192,00 (- 1,66%), rzepak LIS20 - 379,50 (+ 0,39%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++

W środę rolnicy wyjadą na ulice i złożą wizyty parlamentarzystom. "Każdy zdrajca wsi będzie wskazany"

Redakcja

Już w najbliższą środę rolnicy ponownie zaprotestują przeciwko polityce rządowej wobec nich. - Będą blokady dróg, wiaduktów oraz spontaniczne wizyty w biurach poselskich i senatorskich.  Przygotujemy sobie listę kto jak głosował – zapowiada Sławomir Izdebski z rolniczego OPZZ.

 

- Nie ma zgody na poprawki, nie ma zgody na mieszanie w kotle. Nie ma zgody na to, żeby nas rolników dzielić. Żądamy tylko dwóch rzeczy: po pierwsze wyrzucenia ustawy do kosza, a po drugie powołania ministra rolnictwa, bo na dzisiaj takiego nie ma. Nie uznajemy takiego ministra rolnictwa, bo to najwyżej syndyk masy upadłości. My na tego pana się nie zgadzamy i nie odstąpimy od protestów, jeżeli ten człowiek będzie administrował resort rolnictwa.  (…)Jeżeli pan Puda mówi wszem i wobec, że 72 proc. rolników popiera piątkę dla zwierząt, to niech pokaże, którzy to są ci rolnicy. Ja chciałbym tych rolników zobaczyć. Jak rozumiem, najbliższe protesty nie dojdą do skutku, bo jest nas tylko 28 proc. i ta większość nas z dróg spędzi. To jest coś nieprawdopodobnego. (…) W najbliższą środę od godziny 8 aż do południa kraj będzie stopniowo paraliżowany. Będą blokady dróg i wiaduktów oraz spontaniczne wizyty w biurach poselskich i senatorskich. Przygotujemy sobie listę kto jak głosował. Chciałbym zaapelować do całego społeczeństwa: jeżeli będziecie mieli problem z przemieszczaniem się, to wszystkie te problemy zgłaszajcie na ulice Nowogrodzką, bo tylko ulica Nowogrodzka może nas spędzić z dróg. (…) Apeluję do wszystkich rolników, do wszystkich organizacji aby się w to włączyły. Nie ma możliwości abyśmy na tym etapie się wycofali. (…) Mamy świadomość, że prezesa Kaczyńskiego nie przekonamy, z ideologią nie wygramy. Posłowie muszą jednak mieć świadomość, że albo wybierają rzesze rolników, dzięki którym są w parlamencie, albo jednego prezesa. Wybór należy do nich. Jeśli posłowie chcą kiedykolwiek wrócić na polską wieś, to muszą sprzeciwić się tej ustawie – powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Sławomir Izdebski, jeden z liderów ostatnich protestów rolniczych.

 

- Przegraliśmy bitwę bo PiS nie gra czysto, ale wojna trwa. Walczymy dalej. Do zobaczenia w środę! Walczymy dalej, nie ma miejsca na postoje.  W środę 21 października jedziemy pod biura i domy posłów, którzy okazali się zdrajcami polskiej wsi. Każdy zdrajca wsi będzie wskazany. Na biurze poselskim bądź płocie jego domu zawiśnie baner: zdrajca polskiej wsi.  Oni musza sobie zdać sprawę, że ich decyzje mają wpływ na naszą rzeczywistość – czytamy na facebookowym profilu Agro Unii.

 

- Rozliczony zostanie każdy! W biurach poselskich, na ulicy, przed domami! PiS, Lewica, Koalicja! Prawem każdego obywatela jest rozliczanie swoich przedstawicieli, nie tylko głosowanie na nich, by mogli pobierać pieniążki – pisze w mediach społecznościowych bloger Rolnik Nieprofesjonalny.

 

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Za kilka tygodni będzie gotowy nowy projekt „Piątk

- W związku z zapowiedzią rozpoczęcia prac przez Prawo i Spr

Naprędce wypuścili bubel i nie wiedzą co z nim zro

W Prawie i Sprawiedliwości pojawiają się plany ponownego zło

Rolnicy wspólnie z branżą gastronomiczną będą prot

- Rolnictwo, gastronomia, usługi, handel i wiele innych bran