Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
02 grudnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7038 EUR EUR - 4.4642 GBP GBP - 4.9426 DKK DKK - 0.5996
Archiwum
02.12.2020 13:25 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,40 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,73 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni) +++ +++ +++ 01.12.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,50 (- 0,36%), kukurydza STY21 - 189,75 (- 1,94%), rzepak LUT21 - 404,25 (- 1,10%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++ +++

Jak tak dalej pójdzie to czeka nas głód i płacz. Dla polityków nie liczą się ludzie i miejsca pracy

Redakcja

- Ta ustawa, która wpłynęła do nas z Sejmu, to jest wielki bubel legislacyjny. Wielki bubel prawny stworzony wyłącznie na potrzeby wojny politycznej. Ja nie wyobrażam sobie, że my możemy ją nawet poprawić, bo to jest praca, która wymaga wielkiego wysiłku i tak naprawdę powinniśmy zrobić dwie, a może nawet trzy oddzielne ustawy, które będą regulowały prawo związane z hodowlą zwierząt – powiedział dzisiaj senator Koalicji Obywatelskiej, Jacek Bury, który komentował nowe zapisy ustawy o ochronie zwierząt.

 

- To co widzę teraz, to co widzę w PiS-ie, jak i niestety po naszej stronie, to mamy do czynienia z potężną wojną polityczną. Obie strony naparzają się tylko po to żeby osiągnąć swoje cele polityczne. Im nie chodzi o dobrostan zwierząt, im nie chodzi o ludzi, którzy stracą pracę i dorobek swojego życia. Chodzi o sukcesy polityczne – kto kogo przeciągnie i kto kogo pokona. Jeśli dalej będziemy prowadzić taką politykę, to sorry, ale taka jak powiedział kiedyś Einstein: nie wiem czym będzie się walczyć w trzeciej wojnie światowej, ale w czwartej wojnie światowej będzie się walczyć na kamienie. Tak samo jest tutaj, nie wiemy jeszcze jakie tematy jeszcze wyciągną, ale za niedługo będziemy się naparzać na kamienie na gruzach Polski i polskiej gospodarki, gdzie będą płakać dzieci i kobiety, bo nie będziemy mieli co jeść – zakończył senator Koalicji.

 

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Obornik pod domem posła PiS w Nowych Skalmierzycac

W nocy z poniedziałku na wtorek przed posesją posła Prawa i

Władza znowu przedstawia rolnika jako zwyrodnialca

Ewentualny nowy projekt „piątki dla zwierząt” będzie zachowy

Ubój rytualny, a jakość mięsa – fakty i mity

Obecna ustawa „piątki dla zwierząt” nie będzie dalej procedo