Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

W proteście rolników uczestniczy ok. 60-70 tys. osób. Tłum podąża pod Sejm

Redakcja
Agro Unia

- Dzisiaj do Warszawy dotarło, wg szacunków policji, ok. 60-70 tys. rolników. Co więcej, do stolicy nie wjechały wszystkie autokary. Byłoby nas dużo więcej – mówi Michał Kołodziejczak, jeden z organizatorów zgromadzenia i lider Agro Unii. Dodaje, że jeśli ustawa nie trafi w całości do kosza, to w przyszłym tygodniu rolnicy sparaliżują cały kraj, z naciskiem na stolicę.  

 

Jak poinformował Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii, o godz. 13 planowane jest spotkanie trzyosobowej delegacji protestujących z marszałkiem Senatu, Tomaszem Grodzkim. – Zobaczymy co uda nam się ustalić, ale my mamy jeden twardy postulat. Cała piątka dla zwierząt jest do odrzucenia i tylko o tym będziemy rozmawiać z marszałkiem Grodzkim. Niech użyje własnego autorytetu i niech zrobi wszystko, by ta „Piątka zniszczenia polskiego rolnictwa” została odrzucona. Dzisiaj do Warszawy dotarło, wg szacunków policji, ok. 60-70 tys. rolników. Co więcej, do stolicy nie wjechały wszystkie autokary. Byłoby nas dużo więcej. Oni od dzisiaj musza się nas bać. My nie rzucamy słów na wiatr i jeżeli nie będzie jasnych informacji i konkretnych zmian, to Polska za tydzień zostanie cała sparaliżowana, z mocnym naciskiem paraliżu całej stolicy. To nie są obiecanki, ale nasze plany, a my je realizujemy. Koniec dla pogardy polskiego rolnictwa. Tutaj jest prawdziwa opozycja. Premier po naszej zapowiedzi, że idziemy pod KPRM, ukazała się informacja, że premier jest na kwarantannie i nie może przez najbliższe dni się z nikim spotykać. Oni się nas boją. Boją się prawdziwej opozycji, która jest dzisiaj na ulicy – mówił podczas demonstracji Michał Kołodziejczak.

 

Może zainteresuje Cię również:

Przyjechali na interwencję do gospodarstwa. Ujawni

Policjanci z Krzeszowic (woj. małopolskie) przedstawili dwóm

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od

Zakaz uboju rytualnego na miękko. To może być pods

- Do mojego biura poselskiego dzwonią zaniepokojeni rolnicy