Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 grudnia 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.6981 EUR EUR - 4.4789 GBP GBP - 4.9562 DKK DKK - 0.6017
Archiwum
02.12.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,75 (+ 0,12%), kukurydza STY21 - 189,75 (0,00%), rzepak LUT21 - 403,50 (- 0,19%) [euro/tona] +++ +++ +++ 02.12.2020 13:25 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,40 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,73 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Potężny tłum rolników zalewa Warszawę. Protestujący idą pod Sejm i kancelarię premiera

Redakcja
Agro Unia

Rolnicy przed chwilą rozpoczęli protest w Warszawie. Tłumnie manifestujących gospodarzy wsparli taksówkarze, którzy na znak solidarności zablokowali jedną z dróg w stolicy. W tłumie widać również myśliwych i przedsiębiorców. Tysiącom zgromadzonych rolników towarzyszą znaczne siły policji. Aura nie sprzyja, ale nastroje są gorące.

 

Kilkanaście minut temu rolnicy pikietują przy rondzie Zawiszy w Warszawie ruszyli pod siedzibę Sejmu i Senatu, a następnie pod kancelarię premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiadał, że spotka się z opozycją. Przemarsz zostanie podzielony na sześć grup. To wymóg sanitarny. – Pod ministerstwem rolnictwa nie będziemy się zatrzymywać, bo nie będziemy tej instytucji dodawać jakiejkolwiek rangi. Nie zasłużyli na to. Pójdziemy do premiera Morawieckiego, bo zapowiadał, że chce się spotkać z opozycją. No to prawdziwa opozycja właśnie idzie do niego – mówił Michał Kołodziejczak z Agro Unii.

 

Na proteście wybrzmiała "Rota", a tłum odmówił gremialnie modlitwę „Ojcze Nasz”.

 

- Gdzie sprzedamy zboże jak nie będzie hodowli zwierząt. 80 proc. zboża trafia na pasze. Co wtedy zrobimy? – pytał przemawiający do rolników Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR. – Czy to się komuś podoba czy nie, Polacy będą jeść mięso. Są z nami hodowcy trzody chlewnej. Kiedyś mieliśmy 24 mln świń, a teraz może 7-8 mln sztuk. Komuś się wymyśliło, że Polacy maja nie jeść mięsa. Tak nie będzie. Miłośników roślin zapraszamy na wieś. Tam jeszcze trochę trawy zostało po krowach – mówił Sławomir Izdebski z OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

 

Protest jest relacjonowany na bieżąco w mediach społecznościowych. Poniżej prezentujemy wybrane materiały tam publikowane:

 

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy znów protestują na drogach. Komornicy zacz

Dzisiaj na drodze krajowej nr 16 protestowali rolnicy, główn

Obornik pod domem posła PiS w Nowych Skalmierzycac

W nocy z poniedziałku na wtorek przed posesją posła Prawa i

Polityka niskich cen Lidla. Protest niemieckich ro

Minionej nocy pod sklepami sieci handlowej Lidl w Dolnej Sak