kps

kps

CenyRolnicze
07 maja 2021, Piątek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7861 EUR EUR - 4.5764 GBP GBP - 5.2720 DKK DKK - 0.6154
Archiwum


07.05.2021 12:53 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,60-7,30 zł/kg, średnia: 6,93 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni)

06.05.2021 MATIF: pszenica MAJ21-253,50 (+ 2,01%), kukurydza CZE21-258,25 (+2,89%), rzepak SIE21-540,50 (+3,49%) [euro/t

Dodaj komunikat

agrifirm

ph konrad

Poprawki o odszkodowaniach za ubój rytualny to "zasłona dymna"

Redakcja

Marszałek Sejmu, Ryszard Terlecki, był dzisiaj pytany przez dziennikarzy o wynik rozmowy z byłym ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, który storpedował zapisy ustawy o ochronie zwierząt. Zdaniem marszałka, Ardanowski zadeklarował lojalność wobec PiS. - Pan Terlecki wprowadza rolników w błąd – napisał dzisiaj na Twitterze były szef resortu rolnictwa.

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Ryszard Terlecki poinformował o planowanych poprawkach do ustawy o ochronie zwierząt przyjętej przez Sejm. Jedna z nich zakłada rekompensaty dla podmiotów związanych z ubojem religijnym, który na mocy wspomnianej ustawy został zakazany. – Odszkodowania i rekompensaty zostaną uruchomione wtedy gdy ustawa wejdzie w życie. Tutaj jest przewidziany rok vacatio legis. Nie będzie to jednorazowa wypłata, ale wsparcie będzie przez 2-3 lata po wprowadzeniu ustawy. (…) W ustawie jest oczywisty błąd i vacatio legis dla zakładów z uboju rytualnego nie będzie trwało 30 dni tylko rok – poinformował dziennikarzy marszałek Sejmu.

 

Terlecki był pytany również o przyszłość Ardanowskiego jako parlamentarzysty klubu PiS, który zagłosował przeciwko „Piątce Kaczyńskiego”. - Pan minister ma swoje opinie i swoje uwagi, które nam szczegółowo przedstawił. Natomiast zadeklarował lojalność wobec klubu i zdementował wszystkie pogłoski, które krążą na temat tworzenia grupy frakcyjnej. Jednym słowem, była to pożyteczna i rozwiewająca wątpliwości rozmowa –odpowiedział Terlecki.

 

- Moja lojalność i pozostanie w klubie PiS zależy od całkowitej zmiany szkodliwej ustawy o OZ. Poprawki o odszkodowaniach za ubój rytualny to "zasłona dymna", która potwierdza, że autorzy nie mają pojęcia o trwałych skutkach zakazu eksportu – skomentował w mediach społecznościowych Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu