Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 lutego 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7247 EUR EUR - 4.5175 GBP GBP - 5.1946 DKK DKK - 0.6075
Archiwum
26.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 0,31%), kukurydza MAR21 - 226,25 (- 1,31%), rzepak MAJ21 - 491,50 (+ 0,67%) [euro/tona] +++ +++ +++ 26.02.2021 14:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Poprawki o odszkodowaniach za ubój rytualny to "zasłona dymna"

Redakcja

Marszałek Sejmu, Ryszard Terlecki, był dzisiaj pytany przez dziennikarzy o wynik rozmowy z byłym ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, który storpedował zapisy ustawy o ochronie zwierząt. Zdaniem marszałka, Ardanowski zadeklarował lojalność wobec PiS. - Pan Terlecki wprowadza rolników w błąd – napisał dzisiaj na Twitterze były szef resortu rolnictwa.

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Ryszard Terlecki poinformował o planowanych poprawkach do ustawy o ochronie zwierząt przyjętej przez Sejm. Jedna z nich zakłada rekompensaty dla podmiotów związanych z ubojem religijnym, który na mocy wspomnianej ustawy został zakazany. – Odszkodowania i rekompensaty zostaną uruchomione wtedy gdy ustawa wejdzie w życie. Tutaj jest przewidziany rok vacatio legis. Nie będzie to jednorazowa wypłata, ale wsparcie będzie przez 2-3 lata po wprowadzeniu ustawy. (…) W ustawie jest oczywisty błąd i vacatio legis dla zakładów z uboju rytualnego nie będzie trwało 30 dni tylko rok – poinformował dziennikarzy marszałek Sejmu.

 

Terlecki był pytany również o przyszłość Ardanowskiego jako parlamentarzysty klubu PiS, który zagłosował przeciwko „Piątce Kaczyńskiego”. - Pan minister ma swoje opinie i swoje uwagi, które nam szczegółowo przedstawił. Natomiast zadeklarował lojalność wobec klubu i zdementował wszystkie pogłoski, które krążą na temat tworzenia grupy frakcyjnej. Jednym słowem, była to pożyteczna i rozwiewająca wątpliwości rozmowa –odpowiedział Terlecki.

 

- Moja lojalność i pozostanie w klubie PiS zależy od całkowitej zmiany szkodliwej ustawy o OZ. Poprawki o odszkodowaniach za ubój rytualny to "zasłona dymna", która potwierdza, że autorzy nie mają pojęcia o trwałych skutkach zakazu eksportu – skomentował w mediach społecznościowych Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Może zainteresuje Cię również:

Przyjechali na interwencję do gospodarstwa. Ujawni

Policjanci z Krzeszowic (woj. małopolskie) przedstawili dwóm

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od

Zakaz uboju rytualnego na miękko. To może być pods

- Do mojego biura poselskiego dzwonią zaniepokojeni rolnicy