Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 listopada 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7625 EUR EUR - 4.4714 GBP GBP - 5.0283 DKK DKK - 0.6006
Archiwum
24.11.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 212,75 (+ 0,59%), kukurydza STY21 - 196,00 (+ 0,13%), rzepak LUT21 - 411,75 (- 0,90%) [euro/tona] +++ +++ +++ 23.11.2020 12:59 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,00 - 4,00 zł/kg, średnia: 3,40 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Poprawki o odszkodowaniach za ubój rytualny to "zasłona dymna"

Redakcja

Marszałek Sejmu, Ryszard Terlecki, był dzisiaj pytany przez dziennikarzy o wynik rozmowy z byłym ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, który storpedował zapisy ustawy o ochronie zwierząt. Zdaniem marszałka, Ardanowski zadeklarował lojalność wobec PiS. - Pan Terlecki wprowadza rolników w błąd – napisał dzisiaj na Twitterze były szef resortu rolnictwa.

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Ryszard Terlecki poinformował o planowanych poprawkach do ustawy o ochronie zwierząt przyjętej przez Sejm. Jedna z nich zakłada rekompensaty dla podmiotów związanych z ubojem religijnym, który na mocy wspomnianej ustawy został zakazany. – Odszkodowania i rekompensaty zostaną uruchomione wtedy gdy ustawa wejdzie w życie. Tutaj jest przewidziany rok vacatio legis. Nie będzie to jednorazowa wypłata, ale wsparcie będzie przez 2-3 lata po wprowadzeniu ustawy. (…) W ustawie jest oczywisty błąd i vacatio legis dla zakładów z uboju rytualnego nie będzie trwało 30 dni tylko rok – poinformował dziennikarzy marszałek Sejmu.

 

Terlecki był pytany również o przyszłość Ardanowskiego jako parlamentarzysty klubu PiS, który zagłosował przeciwko „Piątce Kaczyńskiego”. - Pan minister ma swoje opinie i swoje uwagi, które nam szczegółowo przedstawił. Natomiast zadeklarował lojalność wobec klubu i zdementował wszystkie pogłoski, które krążą na temat tworzenia grupy frakcyjnej. Jednym słowem, była to pożyteczna i rozwiewająca wątpliwości rozmowa –odpowiedział Terlecki.

 

- Moja lojalność i pozostanie w klubie PiS zależy od całkowitej zmiany szkodliwej ustawy o OZ. Poprawki o odszkodowaniach za ubój rytualny to "zasłona dymna", która potwierdza, że autorzy nie mają pojęcia o trwałych skutkach zakazu eksportu – skomentował w mediach społecznościowych Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Może zainteresuje Cię również:

Lech Kołakowski odchodzi z PiS-u. Poszło o piątkę

- Uprzejmie informuję, że z dniem 24 listopada 2020 r. zosta

Strajk Kobiet chce do 2050 wyeliminować produkcję

- W zaciszu internetu pracuje zespół, powołany w ramach 13 g

J.K. Ardanowski: Klucz do odzyskania zaufania rol

- Nie zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim w ocenie wpływu Je