Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
02.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 2,00%), kukurydza MAR21 - 228,00 (+ 0,22%), rzepak MAJ21 - 502,50 (+ 1,26%) [euro/tona] +++ +++ +++ 01.03.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,30 zł/kg, średnia: 5,93 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Ludzie, którzy mylą gnojowicę z mlekiem mają rolnikom odbierać zwierzęta?

Redakcja
Agro Unia

Z pewnością do łez uśmiali się rolnicy, którzy zobaczyli wpis w mediach społecznościowych jednej z organizacji prozwierzęcych. Pod zdjęciem, na którym protestujący rolnicy wylewają na drogę gnojowicę pojawił się taki komentarz: To mleko. (…) Mleko za produkcję którego krowy, cielaki płaca życiem. Tak wygląda miłość. Jacy ludzie są straszni”.

 

- Właśnie absolutnie mną wstrząsnęło. Jak wiecie trwa protest rolników w związku z nowelizacja ustawy. Rolników, którzy kochają zwierzęta. Oto ich miłość. Wiecie, widzicie co leje się z cysterny? To mleko! Mleko dawane przez krowy wydajane po kilkadziesiąt litrów dziennie z każdej krowy. Mleko, za produkcję którego krowy, cielaki płacą życiem. Tak wygląda miłość. Jacy ludzie są straszni… - czytamy na facebook’owym profilu Fundacji Zwierzęca Polana.

 

Środowisko rolnicze natychmiast wychwyciło ten lapsus i nie miało litości. – Grzegorz Puda i PiS z takimi ludźmi stanowicie prawo rolne. Ekolodzy nie potrafią rozróżnić mleka od gnojowicy – skomentował popularny bloger, Rolnik Nieprofesjonalny, który i tak bez większego sarkazmu odniósł się do tych słów. Pod jego wpisem rozpoczął się jednak festiwal drwin:

 

 

- Szanowni Państwo, pomyliliśmy gnojówkę z mlekiem i był to błąd absolutnie żenujący. Serdecznie za niego przepraszamy wszystkich rolników. Dlaczego pozwoliliśmy sobie na taki karygodny błąd? Bo szanujemy zwierzęta, a zbyt często widzimy ich tragedię. Tęsknimy za czasami, kiedy rolnictwo wiązało się z bezpośrednim kontaktem z naturą i z ziemią. Absolutnie nie uważamy, że wszyscy rolnicy są źli, natomiast skala wyzysku zwierząt nas przeraża. Staramy się miarkować emocje, ale czasem jest trudno. Niestety działanie na gorąco, w emocjach, nie zawsze wychodzi na dobre i przekonaliśmy się o tym boleśnie. Następnym razem będziemy starannie sprawdzać źródła. Jeszcze raz z całego serducha przepraszamy prawdziwych rolników – czytamy w kolejnym wpisie Fundacji. Po czym dzisiaj dodano: Cóż, wczoraj pomyliłam wylewane płyny z cysterny, nawet za to przeprosiłam, ale uraziłam "polskiego rolnika" i nie pisze tu o całej grupie zawodowej, jak w każdej są różni ludzie. Ale dzięki tej pomyłce po raz kolejny dowiedziałam się, ze jestem leniwą idiotka, a tylko "polski rolnik" ciężko pracuje i zna się na zwierzętach. Dba o nie i umie się nimi opiekować. Wie też, ze kto źle spojrzał na zdjęcie, nic nie wie o zwierzętach, może niszczyć produkty rolne w imię protestu, kiedy taki głupi mieszczuch jak ja bawi się w zero waste i freeganism. Wiem, że nic nie wiem – głosi ostatni wpis Zwierzęcej Polany.

 

Może zainteresuje Cię również:

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od

Zakaz uboju rytualnego na miękko. To może być pods

- Do mojego biura poselskiego dzwonią zaniepokojeni rolnicy

Uśpiona „piątka dla zwierząt”. Może wrócić w każde

Poseł Marek Suski był dzisiaj gościem redakcji Radia Plus. J