kojs

kowalczyk

CenyRolnicze
18 maja 2021, Wtorek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7050 EUR EUR - 4.5272 GBP GBP - 5.2657 DKK DKK - 0.6088
Archiwum


17.05.2021 13:21 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,20-7,00 zł/kg, średnia: 6,72 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni)

17.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-214,50 (-1,61%), kukurydza CZE21-250,50 (-0,20%), rzepak SIE21-541,00 (-1,23%) [euro/t]

Dodaj komunikat

agrifirm

ph konrad

Ludzie, którzy mylą gnojowicę z mlekiem mają rolnikom odbierać zwierzęta?

Redakcja
Agro Unia

Z pewnością do łez uśmiali się rolnicy, którzy zobaczyli wpis w mediach społecznościowych jednej z organizacji prozwierzęcych. Pod zdjęciem, na którym protestujący rolnicy wylewają na drogę gnojowicę pojawił się taki komentarz: To mleko. (…) Mleko za produkcję którego krowy, cielaki płaca życiem. Tak wygląda miłość. Jacy ludzie są straszni”.

 

- Właśnie absolutnie mną wstrząsnęło. Jak wiecie trwa protest rolników w związku z nowelizacja ustawy. Rolników, którzy kochają zwierzęta. Oto ich miłość. Wiecie, widzicie co leje się z cysterny? To mleko! Mleko dawane przez krowy wydajane po kilkadziesiąt litrów dziennie z każdej krowy. Mleko, za produkcję którego krowy, cielaki płacą życiem. Tak wygląda miłość. Jacy ludzie są straszni… - czytamy na facebook’owym profilu Fundacji Zwierzęca Polana.

 

Środowisko rolnicze natychmiast wychwyciło ten lapsus i nie miało litości. – Grzegorz Puda i PiS z takimi ludźmi stanowicie prawo rolne. Ekolodzy nie potrafią rozróżnić mleka od gnojowicy – skomentował popularny bloger, Rolnik Nieprofesjonalny, który i tak bez większego sarkazmu odniósł się do tych słów. Pod jego wpisem rozpoczął się jednak festiwal drwin:

 

 

- Szanowni Państwo, pomyliliśmy gnojówkę z mlekiem i był to błąd absolutnie żenujący. Serdecznie za niego przepraszamy wszystkich rolników. Dlaczego pozwoliliśmy sobie na taki karygodny błąd? Bo szanujemy zwierzęta, a zbyt często widzimy ich tragedię. Tęsknimy za czasami, kiedy rolnictwo wiązało się z bezpośrednim kontaktem z naturą i z ziemią. Absolutnie nie uważamy, że wszyscy rolnicy są źli, natomiast skala wyzysku zwierząt nas przeraża. Staramy się miarkować emocje, ale czasem jest trudno. Niestety działanie na gorąco, w emocjach, nie zawsze wychodzi na dobre i przekonaliśmy się o tym boleśnie. Następnym razem będziemy starannie sprawdzać źródła. Jeszcze raz z całego serducha przepraszamy prawdziwych rolników – czytamy w kolejnym wpisie Fundacji. Po czym dzisiaj dodano: Cóż, wczoraj pomyliłam wylewane płyny z cysterny, nawet za to przeprosiłam, ale uraziłam "polskiego rolnika" i nie pisze tu o całej grupie zawodowej, jak w każdej są różni ludzie. Ale dzięki tej pomyłce po raz kolejny dowiedziałam się, ze jestem leniwą idiotka, a tylko "polski rolnik" ciężko pracuje i zna się na zwierzętach. Dba o nie i umie się nimi opiekować. Wie też, ze kto źle spojrzał na zdjęcie, nic nie wie o zwierzętach, może niszczyć produkty rolne w imię protestu, kiedy taki głupi mieszczuch jak ja bawi się w zero waste i freeganism. Wiem, że nic nie wiem – głosi ostatni wpis Zwierzęcej Polany.

 

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu